Якщо твоя обізнаність в українській доглядовій косметиці закінчується «Биоконом» (і починається із нього), никогда не поздно. Звісно, наносити на шкіру абищо ми теж не звикли, тому радимо тільки круте й перевірене. Все - мейд ін Юкрейн.
Що це? Ця косметика народилася на кухні. Саме тут її варила засновниця бренду – хімік за освітою. Варила для себе і власних дітей, тож формули підбирала максимально скрупульозно. У складі – тільки натуральні компоненти. Словом, рай для органікофілів. Що пропонує? Свої експерименти засновниця почала з мила ручної роботи (60 грн за 100 г), а тепер в асортименті є креми (від 185 грн), маски (від 180 грн), тоніки (від 120 грн) і скраби (180 грн) для обличчя, засоби з догляду за волоссям, руками та тілом.
Що радимо? Наш маст-хев – бальзам для губ з обліпихою (49 грн). Крута (і повністю натуральна) альтернатива мімішному, але не такому ефективному EOS і «дещо на любителя» бестселеру Carmex з набридливим запахом камфори. Наш обліпиховий герой пахне апельсином (?!), а до його складу входять олія ші, обліпихи, персикових і виноградних кісточок та багато інших. Також любимо евкаліптовий скраб-маску (180 грн). Подрібнений евкаліпт делікатно очищує, не травмує шкіру, зменшує запалення та вирівнює тон. А для найдорожчого у чоловіків – бороди – є спеціальне масло та віск. Радимо спробувати.
Що це? Гарні новини для тих, чия шкіра рідко радо ставиться до експериментів з ефірними маслами та скрабами. Більш дорога, але більш «просунута» косметика від бренду-новачка – спеціально для чутливої шкіри. Заснували DeLav профі в косметології та хімії. Особливості – відсутність потенційних алергенів, ароматизаторів, спирту, силіконів, мінеральних масел. Натомість – тільки натуральні компоненти та доступна ціна у порівнянні з іноземними аналогами з подібними формулами.
Що пропонує? Лінійка товарів не велика, але дуже різноманітна. Переважно сироватки для обличчя з простими формулами і кількома активними компонентами, тоніки, креми та маски. Аби обрати правильний продукт, skincare-гуру бути не обов’язково, але базові уявлення про ті чи інші компоненти мати треба. Серед діючих компонентів: вітамін С, гіалуронова кислота, алантоїн, арніка, екстракт центелли, зелений чай. На щастя, на сайті бренду є детальний опис інгредієнтів, тож наносити засоби наосліп не доведеться.
Що радимо? Один з бестселерів – сироватка з гіалуроновою кислотою та молочними пептидами (595 грн за 30 мл). Забезпечує глибоке зволоження, зміцнює власний захист шкіри, зменшує почервоніння, заспокоює та розгладжує зморшки. Молочні пептиди регенерують чутливу шкіру, знижують запальні процеси і нормалізують функції шкіри. Також радимо тонік із центеллою (430 грн за 200 мл). Це рослина, екстракт якої має зволожувальну, регенераційну та антивікову дію. Вирівнює колір, зменшує подразнення, а також підходить для проблемної шкіри.
Що це? Піонер на ниві української натуральної косметики виник ще у 2005-му. Компоненти природнього походження на перших місцях у складі (а значить – у найбільшій кількості), але трапляються й синтетичні. Переважно це консерванти та інгредієнти з антибактеріальною дією. Однак бренд запевняє, що жоден із них здоров’ю не зашкодить (ми таких при розборі складу не знайшли). Крім того, косметику не тестують на тваринах, а її виробництво не шкодить природі. Майбутні інгредієнти косметики вирощують на власній міні-фермі.
Що пропонує? Це той випадок, коли дешево – не означає погано (хоча ми й не обіцяємо, що бюджетний крем за 50 грн дасть фору люксовому за 50 євро). У лінійці товарів є скраби для обличчя і тіла, гелі для вмивання та гелі для душу, тоніки, флюїди, шампуні, натуральне мило для обличчя і тіла. Є окрема серія для чоловіків.
Що радимо? Вершки «для ідеального зволоження обличчя» (близько 50 грн за 60 мл) – один з головних бестселерів бренду і наш маст-хев. Натуральні масла у складі, відсутність ароматизаторів і чудове зволоження – ось за що ми його полюбили. Також радимо гель для вмивання для інфікованої шкіри (52 грн). Звісно, всіх проблем на обличчі не позбавить (самотужки це навряд зробить навіть засіб у десятки разів дорожче), але він добре очищує, не містить ароматизаторів та агресивних компонентів. Може підсушувати, тому радше підходить жирній та комбінованій шкірі. Ну і візитівка «Яки» – натуральне мило для вмивання. Безліч видів для різних типів шкіри, натуральний склад та смішна ціна – близько 40 грн.
Vigor
Що це? Перше, що маємо сказати – упаковка у цієї косметики ней-мо-вір-на! Стильна і дорога на вигляд (не тільки на вигляд – ціни справді не з дешевих). Візуально нагадує якийсь крутий іноземний люкс, який ти привезла з Парижа. І не дарма – бренд заявляє, що розробляти косметику допомагають науково-дослідні інститути Франції, Швейцарії, Великобританії. Але при цьому Vigor – мейд ін Юкрейн. Продукція позиціонується як повністю натуральна, не містить парабенів, канцерогенів, мінеральних масел, гормонів, хімічних консервантів і барвників.
Що пропонує? Асортимент величезний – є всі категорії продуктів для догляду за обличчям, тілом і волоссям. Більше 20-ти видів масок для обличчя (від 380 грн за 50 мл), включно з альгінатними. Більше 12-ти видів кремів для обличчя (від 470 грн за 50 мл), 14 видів тоніків (від 340 грн за 100 мл).
Що радимо? Якщо раніше якісними альгінатними масками могли похвалитися тільки корейці, то тепер можуть заздрити і нам. Бо є чому! Радимо тонізуючу альгінатну маску з м’ятою і лавандою (948 грн за 200 мл). Вона традиційно наноситься і знімається одним пластом. В її основі – альгінат, який добувають із водоростей. Стимулює власний синтез колагену та еластину, які відповідають за пружність шкіри. Ацерола у складі вирівнює структуру шкіри, моделює овал обличчя. Коротше кажучи, shine bright like a diamond.
BOOSH BOOSH
Що це? Цей бренд заснувала наша співвітчизниця, але продукцію для нього їй допомагають виробляти у Японії. Азія – справжній трендсеттер у світі косметики, тому ці засоби обіцяють бути справді крутими. Вони сертифіковані за міжнародними стандартами і можуть продаватися в усьому світі. Загальна концепція – простота у догляді за шкірою. Власниця бренду каже, що більше грошей витрачають на сировину, а от упаковкою займаються менше. Тут ми не згодні – зовнішній вигляд косметики неймовірно стильний. Такий собі синтез американського Glossier та японської мімішності.
Що пропонує? Асортимент зараз скромний – 3 види тканинних масок (195 грн), 2 сироватки (від 1595 грн за 20 мл) та поживний крем-бальзам (1650 за 50 мл). Український люкс із крутими японськими технологіями.
Що радимо? Тканинна маска MOON AND BACK MASK миттєво зволожує, повертає шкірі здоровий вигляд і сяяння навіть після тривалого перельоту. У складі – вже відома нам гіалуронова кислота та екстракт сакури. І особливо актуальний зимою поживний крем-бальзам для чутливої шкіри із соком алое, екстрактом центелли та ще 6 рослинними екстрактами. Він не лишає відчуття липкості, рятує навіть найчутливішу та найсухішу шкіру, а також підходить для шкіри з атопічним дерматитом.
Це лише частина вітчизняних skincare-брендів, які можуть приємно здивувати. Звісно, викидати іноземний люкс ми не радимо, але у догляді за твоєю шкірою українській косметиці точно знайдеться місце. І цілком справедливо.