Драма «Саша, винеси сміття» від авторки Наталі Ворожбит у постановці Тамари Трунової - це тепла й водночас іронічна розповідь про те, що треба цінувати людей, поки вони живі.
Де: Київський академічний Молодий театр (вул. Прорізна, 17)
Коли: 16 вересня о 19:00
Щоб зрозуміти настрій вистави й морально налаштуватися, раджу ввімкнути пісню Sag mir wo die Blumen sind… у виконанні Марлен Дітріх.
Вибачайте, якщо спойлер. По-перше, треба було пояснити, до чого у виставі Марлен, а, по-друге, дати зрозуміти, що музичне оформлення - неабияке, і проводить паралель між минулим і сучасним.
Композиції, використані у виставі, звучать органічно і в той же час дещо гротескно. Як гротескні й діалоги головних героїв на суржику. Тут пора, напевне, вже й про сюжет розказати.
Саша (Валерій Легін) - той, що має винести сміття, насправді військовий. І його немає після одного відвідування ванної кімнати. Але водночас він є. Щодо чого сумніви точно не виникають, так це те, що у Саші залишилися дружина Катя (Вікторія Авдєєнко) й дочка Оксана (Анастасія Євтушенко). Вони саме обирають гарну й лаконічну епітафію (бо за довгу на надгробку треба більше платити) й розкладають по кульочках цукерки. Заодно розмірковуючи, чи не марно пройшли всі ці роки, та яким буде майбутнє? А якщо війна? Екзистенціальне переплітається із буденним. А коли просто гумор не діє, залишається чорний гумор. Для найсильніших.