Є у гурту «Бумбокс» в одній пісні слова: «Буде потрібен дурень - телефонуй мені, ні сліз, ні слів, ні обурень, телефонуй мені…». Так-от вистава «Вечеря з дурнем» за Франсісом Вебером у постановці Ярослава Федоришина - саме про це: про дзвінки до дурнів і навіщо вони бувають потрібні - і дзвінки, і телепні.
Де: Перший український театр для дітей та юнацтва (Львів, вул. Гнатюка, 11)
Коли: 23 та 30 квітня о 19:00
Життя паризького видавця П’єра - комфортне та безхмарне, а розкіш настільки розпестила, що йому доводиться вигадувати химерні розваги, щоб це життя урізноманітнювати. Вечеря з дурнями - саме така розвага: П’єр разом із друзями влаштовує зустрічі, на які кожен повинен привести несамовитого, на їхній погляд, придурка. Чий клоун виявляється найсміхотворнішим - того й приз. Напередодні однієї з таких вечерь на долю парижанина випадає аж два удари: в спину від радикуліту і в серце від власної дружини. В пориві гніву (і через вечерю теж) жінка П’єра збирає валізку й покидає свого немічного чоловіка. Проте на самоті йому бути не довго. Цирк поїхав - клоуни залишилися: в компанії свого дурня П’єр переживе незабутню ніч.
«Вечеря з дурнем» - це історія про нас з вами (як воно в театрі й буває). А ще про дурнів, звичайно. Відвертих і зашифрованих, але від того не менш дурних. Про видавця, письменника, двох податкових інспекторів та одну німфоманку, долі яких химерним чином переплетуться в одній паризькій квартирі. Про заховані від інспектора дорожезні меблі й про приховані від запрошеного гостя наміри. І звичайно, про кохання. Бо що ж, як не воно, робить дурнями кожного із нас? Саме кохання змусить П’єра відчайдушно шукати свою Крістіну, а ще трішки - самого себе.
Театр «Воскресіння» (через ремонт вистава проходить в приміщенні Першого театру) з цією постановкою точно не пошиє вас у дурні. Хіба що крапельку: заявлені дві години перетворяться на майже три, що відобразиться на сприйнятті вистави - коротшою вона б виглядала ефектніше й інтригувала б запекліше. Проте зміст від цього не змінився, а комедія – це, врешті-решт, не блокбастер. Тому не будьте дурнями - не йдіть не вечерю, ідіть в театр.
Cover photo by Anatolij Mizernyi