Фільм «Караваджо: форма темряви» - про одну з найбільш загадкових та цікавих фігур в історії мистецтва, італійського художника Мікеланджело Мерізі да Караваджо. Стрічка про його стражденне, суперечливе, революційне життя.
Де: «Кінотеатр «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19)
Коли: 15 лютого о 19:00
Караваджо цікавий не тільки шедеврами мистецтва, але й своїм характером та вдачею. Yabl відібрав 5 цікавих фактів!
Художник написав один із перших в європейському живописі натюрмортів під назвою «Кошик з фруктами». Картину 23-річного митця відразу ж визнали шедевром.
Караваджо - майстер контрастів світла й тіні. Є версіі, що він писав картини в темній кімнаті з маленьким вікном, через яке проходив лише промінь сонця, а ще використовував похиле дзеркало, щоб передати об'єм зображення і вловити тривимірність предметів. Подейкують, художник не мав ніяких ескізів, відразу малював на полотні, без підготовки. Справжній профі!
Для досягнення бажаного Караваджо міг погрожувати ножем! На картині «Воскресіння Лазаря» люди тримають на руках померлого хлопця. За легендою, художник вирішив максимально точно передати суть того, що відбувається, і малював тіло, яке реально викопали спеціально для цього з могили. Натурщики були в шоці і відмовилися з ним позувати. Отут Караваджо й пригрозив їм холодною зброєю. Заради мистецтва і не таке зробиш!
Італієць був справжнім хуліганом, дуже часто встрягав у різні колотнечі. В одній із бійок Караваджо був поранений, а двоє інших чоловіків загинули. Його звинуватили у вбивстві, довелося дерти кігті в Неаполь, але пізніше майстра помилували й він повернувся до Риму.
Картини митця не відповідали канонам його часу. Він писав, не цураючись сцен насильства і жорстокості. Роботи були настільки реалістичними (ще б пак, трупи виривати!), що на виставках їх нерідко завішували сукном і показували лише під кінець.