Ой, багата українська міфологія на цікаві образи: патерчата, домові, перелесники, русалки і мавки (перелік неповний). Останні – то дівчата, що без зайвої сором’язливості користувалися своєю красою: манили-манили за собою бідних смертних, та й більше їх ніхто не бачив. Український гурт Mavka якщо й манить кудись, то у нетрі етно-музики. Там – заслухаєшся народними мотивами з електронікою, ембієнтом та даунтемпо. Цього разу Mavka кличе на концерт «Хороводи під зірками». Бенд там виступатиме разом з дитячим хором Dyvo.
Де: Київський планетарій (вул. Велика Васильківська, 57/3)
Коли: 27 травня о 19:00
Вартість: 100 - 200 грн
Дивлячись на назву хору, дійсно, диво – Mavka не була раніше помічена у подібних проектах. Запропонували відповісти Ірині Лазер, вокалістці гурту.
Ви довгий час розвивалися у сталому амплуа - етно, голос мавки, унікальні обробки пісень. Звідкіля взялися діти?
Ще забули про електронне наповнення:) Хор був і є моєю пристрастю, усі мої пісні - хорові. Просто співаю їх одна, користуючись луп-станцією. Диригентка хору Dyvo Тетяна Надолінська почула мою пісню «Івана Купала» й запропонувала поєднати з купальською піснею, що якраз вчили діти. Мене дуже захопила така ідея, це і було початком цікавої творчої співпраці.
То ж що загалом ми почуємо - ваші пісні чи народні у якомусь супроводі?
Для концерту обрали різні пісні. Тут є і наші авторські, написані вигаданою мавчиною мовою, і обробки традиційних українських пісень. Усі твори наповнені особливою атмосферою, змістом. Вони об’єднані не просто в треклист, а в цілісну драматургію, буде розвиток дії на сцені –своєрідна історія мавчиного перевтілення.
Хто відповідав за музичний супровід – ви особисто?
Зазвичай я і одна на сцені, але музику створюють ще два композитори : Олексій Мікрюков і Тарас Лазер. При підготовці цього концерту багато роботи зроблено також спільно з диригенткою Тетяною Надолінською.
Гурт Mavka писав музику до театральних вистав. Наприклад, до «Саша, винеси сміття», що визнана однією з кращих за останній рік. Працюєте зараз ще над якоюсь постановкою? Взагалі, що можете сказати про музично-театральний досвід?
Музика і театр: ніяк не могла обрати щось одне, то ж вирішила не обирати. Ці стихії в мені переплітаються. Як актриса я знаю процес зсередини, граю в театрі «Золоті ворота». Зараз працюю над музичним супроводом для одного спектаклю, та поки не можу розкрити карти.
Чи братимете цього літа участь у музичних фестивалях? Зараз це дуже популярна штука серед молоді.
Ми завжди з радістю відгукуємося на запрошення і їдемо виступати, куди б не кликали. Щоправда, в Україні, об’єктивно, для нас дещо складна ситуація: на виступи запрошують здебільшого чи то своїх знайомих, чи то ідеологічно споріднених людей. Або ж так званих «медійні обличчя». А нас більше цікавить естетичне наповнення та, власне, суть музики.
Довго намагалася зрозуміти, чому більше запрошень надходить із закордону. Але, зрештою, впевнена: все буде так, як повинно бути. На даний момент у нас в планах - фестивальна Італія. Сподіваємось гідно представити Україну та надихнутися для створення нового матеріалу.