У Києві з’явився новий розважально-освітній маршрут, аналогів якому немає в світі. За минулий вікенд його відвідало понад 3 тисячі гостей. Yabl знайшов 10 причин, які дозволять уникнути мейнстріму, не бути «як усі» й просидіти вдома години літнього дозвілля.
Де: київський ботанічний сад імені Гришка (вул. Тимірязівська, 1)
Коли: до 17 червня
Вартість: 50 грн (квиток в ботанічний сад)
1.«Парк Корупції» - це 700 м. кв. з надувними палатками-шатрами із інтерактивною начинкою. Навіть якщо не знати, що в кожному шатрі ховаються ігри та прикольні шпигунськи штучки, доведеться ходити пішки з роззявленим ротом. Для сучасної людини, яку важко чимось здивувати, не варіант. Ще здивується.
Художник Антон Логов. Фото: надано ним.
2. Візуальне оформлення Парку провокує на спроби уявити себе птахом, який розглядає надувну історію з висоти. Не ризикуйте. Ви все одно не птах і не мала дитина, щоб проводити час активно на свіжому повітрі, а не на дивані з фейсбуком.
3. Художник Антон Логов, який займався візуальним оформленням Парку, закатав простір у форму ящірки, а шатри нагрузив сенсами. «Це, - каже, - місто майбутнього та музей корупції. А шатри - символи обману, мильні пузирі». Вас розводять! Краще подивіться нове мило в інтернеті або передивіться старе. Тихо й ніякого майбутнього.
4. Парк Корупції – це випробування для очей. Завдяки тому ж Антонові тут панують чотири кольори. Золотий, срібний, білий та чорний. Колами та смугами, перехрестями та паличками. Білий – то якби реальність. А чорний – то якби корупція, яка з’їла реальність. А що не з‘їла, то понадкушувала. Не ходіть і не дивіться. Ще насниться.
5. Один з шатрів – стометровий Золотий батон, славнозвісний з часів екс-президента нашого Януковича. Виглядає не дуже, символізує гріх. Трохи нагадує вигадки надувного Джеффа Кунса за часів його вештання по музеях світу. Ну, ви зрозуміли, від гріха – подалі. І християнська мораль рекомендує, і батон, слава Богу, є на кожній кухні. А як порахувати його вартість, так виявиться золотим. Сидіть на кухні, їжте батон.
Золотий батон
6. Випадково занесло на територію Парку і ви нічого не знали про корупцію? У жодному разі не заходьте всередину наметів і не пускайте дітей. Подивіться в ілюмінатори в кожному павільйоні й швиденько назад. Не зчуєтесь, як вас нагрузять інтерактивним контентом. В кожному просторі – свій. Не дайте промити собі мозок. Він в вас, в кращому випадку, один.
7. Зі школярами та юнацтвом в Парку роблять едютеймент. У нестандартній винахідливій формі. Корупція в давніх Римі, Єгипті, Вавілоні, Османський імперії. Справжні гроші, механізми інфляції, руйнівна дія корупційних схем. Тут в це граються. І дограються. Якщо дорослі вподобають Парк, а не кінотеатр у центрі, дитину додому не докличешся.
8. В одному з павільйонів є особливі окуляри. В них видно, де і як специ НАБУ здобувають круту інфу. Зчитують видалені повідомлення з розбитих телефонів, працюють детективами, викривають злочини. VR-зйомка дозволяє побачити, як тренується спецназ. Вчить проводити віртуальний обшук, заарештовувати віртуальних злочинців. А Парк 17-го червня закриють. Отож! Не звикайте до наркотиків, не доведеться зістрибувати.
9. Проект замутили силами агентства Gres Todorchuk PR, самого НАБУ, за підтримкою ЄС. Арт-частину Парку очолила відома кураторка Катя Тейлор. Головний сенс дійства – показати, що таке корупція, з чого вона починається, до чого призводить, як з нею бореться Україна та чого досягає. Знання робить нас вільними, чи мало знаєш – міцно спиш? Традиційний пазл. Не відвідаєш Парк – не доведеться складати.
10. Найстрашніше – це намет «Країна, яку ми намріяли». Прозора сфера з малюнками Олександри Жумайлової та можливістю записати свою версію України без корупції. Голоси гостей звучать в павільйоні та поновлюються кожного тижня. З цього, з уявлення майбутнього, воно зазвичай і починається. Ризик для українського народного філософічного мислення, але цього вже не спинити. Є варіант – перестати сидіти, піти в Парк та віддати свій голос. Або не піти.