Вистава за Чеховим українською дещо дивує тих глядачів, які звикли до російської класики в оригіналі. Але це жодним чином не впливає на сприйняття роботи режисера Андрія Білоуса, який на основі ранніх творів Чехова створив на сцені чуттєвий світ пристрасті й спокус.
Де: Київський академічний Молодий театр (вул. Прорізна, 17)
Коли: 17 січня та 14 лютого о 19:00
Гімназист Володя приїжджає в гості до родички Стрєлкової. Він - це вісь спектаклю, навколо якої вирують пристрасті й інтриги серед панів та прислуги. Фактично, глядач спостерігає за тим, що відбувається на сцені, очима Володі, через його світосприйняття - не зіпсоване скандалами, вульгарними манерами, але з жадібним бажанням пізнати смак любові. Герой з презирством ставиться до фальші й зрад, якими наповнений чеховський світ.
У шафі Володя проводить більшість часу
Режисер використовує прийом алюзії – «поміщає» свого героя у шафу. Автор вистави апелює до чеховського образу людини в футлярі. Саме у шафі Володя проводить більшість часу. Для нього це - спосіб захисту від підступного світу почуттів. З іншого боку, саме в такому контексті режисер акцентує увагу на сучасних реаліях: мовляв, дивіться, як мало залишилося таких, як він, з непорочною душею в пошуках свого щастя.
Саме тема щастя й кохання для кожної дійової особи - виклик суспільній моралі, почуттю обов'язку, власній совісті. Для одних норма - купити собі жінку, заплативши енну суму грошей її чоловікові. Для інших - зрадити коханій людині. Для третіх - спокусити юнака, який ототожнює звичайний секс зі справжнім коханням. До речі, тема сексу підсилюється лінією тваринних інстинктів персонажів. За високими манерами чеховські герої намагаються приховати тваринну сутність. Зокрема - боротьбу за самку/самця, і неважливо якими методами. Грішми або руйнівною пристрастю.
Є сцени жіночого оголення. Цілком логічно. По-перше, це спокусливо і ніякої вульгарності. По-друге, роздягнутися - не означає відкрити серце тому, кому ти готовий/готова віддати своє тіло.
Пошуки щастя призводять до наслідків
Нерідко духовні пошуки щастя призводять до фатальних наслідків. Наприклад, для Володі. Нестерпна й болісна реальність виявилася сильнішою за справжні почуття.
«Куди піти» - про пошук не тільки свого щастя. Життя людини - постійний вибір: куди піти, щоб жити в гармонії зі світом, не піддавшись ілюзії кохання.