Комедія за п'єсою Шекспіра, зіграна студентами-акторами. Їх педагоги - режисери Дмитро Богомазов і Андрій Самінін представляють на малій сцені свою інтерпретацію шекспірівської «12-ої ночі». Вистава для тих, хто втомився від похмурої класики в традиційному форматі.
Де: Київський державний академічний театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра, Мала сцена (пр. Броварський, 25)
Коли: 26 січня о 15:00
У залі глядач поринає у самісіньку ніч - темні лаштунки, чорний поміст. Його немов заманюють у цю обмежену темними контурами реальність, де загострюється відчуття фатуму, якоїсь неминучості.
В анотації зазначено, що це пустотлива комедія. Нова modern-версія - симбіоз богомазовського стилю з акцентом на енергетику молодих акторів. Шекспірівські персонажі в інтерпретації Богомазова й Самініна - пустотливі й часом зухвалі хлопці з традиційними (в спектаклях Богомазова) загримованими білими обличчями. Герої розкривають образи з іронією, сарказмом і легким стьобом.
Жива музика ллється то дозовано, то з шаленим ритмом
Головний «диригент» вистави - блазень у виконанні Олександра Бегми. Він - піаніст-віртуоз, який задає тон спектаклю. Жива музика ллється то дозовано, то з шаленим ритмом, долаючи любовні інтриги й гіркоту людських образ. Незважаючи на вагому мелодійну складову, це не концерт. Швидше, дійство, де свято життя неможливе без акордів кохання з домішками комізму. Для акторів музика - не спосіб підбадьорити глядача, а спроба акцентувати увагу на ключових моментах, зачепити струни душі.
Це спектакль інтонацій: сумних, веселих, пустотливих і ліричних. Мелодраматична лінія приправлена безпосереднім світосприйняттям, яке властиво юності, коли ти бачиш світ крізь рожеві окуляри. Ніжність, палкість, пристрасть зливаються у єдиний мотив.
Темрява шекспірівської ночі освітлюється світлом оголених, хоч і приховуваних, почуттів героїв. Ейфорія почуттів – свято, яке відгукується в кожному серці шекспірівських персонажів.
P.S. Сучасний переклад п'єси зробив письменник Юрій Андрухович. Вистава має театральну премію «Дзеркало сцени-2018» за акторський ансамбль. Також у цьому році отримана «Київська пектораль-2018» у номінаціях «Краща камерна вистава» та «Краща музична концепція вистави».