Культура по-київськи – це коли відбувається все і водночас. Ви ще не у вигляді смузі? Побігли на стадіон! На Олімпійському остаточно знесе дах (у гарному значенні) фестиваль BELIVE. Він і про музику, звісно. Поряд з імпортними хедами всі дні будуть тусити й голосити наші артисти.
Де: НСК Олімпійський (вул. Велика Васильківська, 55)
Коли: 21-24 червня
Вартість: від 1550 грн
Два десятки українських гуртів майже нон-стоп. Окрема My Music Stage. Отака оригінальна назва сцени – це гуманно, патріотично та зручно. Навіть діти й старці одразу зрозуміють, що і де на них чекає.
Лайн-ап починається з хіп-хопу. Перший в музичній програмі – гурт «Тулим» від бадьорих киян Макса та Ігоря. Остання – співачка Inaia, вона ж Катерина Рогова.
Вимагаємо «АДВОКАТІВ»
Всередині бенкету звуку та голосу – DILEMA, KAZKA, LAUD, АГОНЬ, інші локальні відкриття великого шоубізу. Підбирати щось для себе – як платтячко на «Даринку». Одне з п’яти точно підійде й навіть не доведеться судитися з виробником. Женя з молодої групи «АДВОКАТИ» з нами цілком згоден. «Вміння розслаблятися більш важливе, ніж вміння напрягатися», - так і каже.
Женя Адвокат винахідливий!
«АДВОКАТИ» дадуть на BELIVE концерт, «набитий хітами» з дебютного альбому «23:45». «Наживо ми будемо звучати більш брудно та голосно, - погрожує Женя. – Доповнить ефект відео в нашому фірмовому стилі». Що то за стиль, визначайтесь самостійно. Після фірмового відео «Дєтка» в нас був слабкий пульс, нездорове серцебиття, роздуми про проблеми неповнолітніх та два питання до Жені. Перше – «Хто вам пише тексти?» Друге - «Чому саме «23:45»?.
«Тексти мої, поетичні м’язи також. Вважайте їх мінімалізмом або нашим міксом іронії та ненав’язливої філософії. А 23. 45 – це час останнього прийняття рішення стосовно планів на вечір. Окрім того, це цифри по порядку. Красиво ж». Женя винахідливий!
Braii
Коли красиво, то красиво. Міні-альбом City of Nothing професійного квартету Braii – помітна подія року в музичному київському морі. У всіх п’ятьох композиціях переконливо грузиться гарна дівчина Оксана Бризгалова. Качає так, що будьмо живі й здорові.
Воскресити Курта Кобейна та розділити з ним сцену
Оксана – вокалістка досвідчена, знає, що співає, і що з цього може вийти. За лаштунками сценічного образу виявляється життєрадісною, як тінейджер: «Ми дуже раді бути часткою українського лайнапу, ми граємо в один день з нашими друзями LAYAH і LATEXFAUNA. Гарна компанія. І взагалі, дуже крута ідея фестивалю: всі розваги в одному місці!».
Музиканти Braii хотіли б (ми питали!) «воскресити Курта Кобейна та розділити з ним сцену». На біса їм Кобейн з такою Оксаною – не питали, бо не наша справа.
Наша - улюблена пісня On the Bottom та всі треки з EP City of Nothing - буде на BeLive 22 червня. «Це п’ять окремих історій з життя. Щирих, відвертих та без прикрас, розставлених в хронологічному порядку. Це історії про почуття, близькість, втрати, страх та безстрашність, дурість та свою правду. Такі історії складаються через бажання відчути все на собі, йти туди, де страшно, але надзвичайно цікаво».
Чорт забирай, ми вже на низькому старті.
LATEXFAUNA
«Свій стиль особо ніяк не визначаємо, бо граємо, як можемо, і маємо те, шо у нас получається», - Дмитро Зезюлін із LATEXFAUNA дає потужну заявку на титул «Містер чесніть». У розкладі BeLive виступ гурту також 22-го червня ввечері. Грати будуть десь годину і покажуть все, що в них получиться.
Про суржикові тексти LATEXFAUNA знають всі. Дмитра це не ображає, він має свою думку: «Ми запам’яталися з першого трека, там не було суржика. Його нема і в пісні «Геліос». І ще в кількох. Суржик – це прийом, який допомагає в тій чи іншій ситуації виразити різні семантичні ознаки й розкрити ліричного героя. Надати йому бекграунд». Дмитро вважає, що те, чим вони співають, взагалі не суржик, а «така наддніпрянська мова». І що нею говорять мільйони людей, «для яких це рідна мова».
Почав усіх, до кого пітаю чуства любві, називать куничками
На власній сторінці у Facebook Дмитро рідну групу LATEXFAUNA називає «індивідуальні куниці». Просте зрозуміле питання: «Чому куниці?» Проста зрозуміла відповідь: «Це просто гон». Ну й історія про маленьку Діміну собаку Тамару, напівчихуа-хуа, напівпекінесиху: «У неї дуже видовгувате тільце. І вона схожа чи то на собаку, чи то на куницю, чи то на мікрогієнку. І я часто її називаю куниця, бо люблю. Згодом почав усіх, до кого пітаю чуства любві, називать куничками».
За словами Зезюліна, LATEXFAUNA слухають «успішні, дорослі та розумні люди» (ніякої 12-літньої сцикопіхоти, ми перепитували!) і вся Могилянка. Також Дмитро вважає, що якраз ці люди розуміють, «чому слова навмисно вживаються не літературною мовою». «Вони кайфують від життя і хочуть кайфувати від музики, а не примірять на себе страданія очередного українського ліричного героя».
Ось нам і музика. «Щира, несподівана та з чувством любви». Квитки на фестиваль BELIVE тут.