Фільмом відкриття 9-го міжнародного кінофестивалю в Одесі (ОМКФ), що стартував 13 липня, було оголошено стрічку «Жінка на війні». Краса! Адже картина безпосередньо пов’язана з Україною. І, тим паче, вигідно засвітилася у Каннах цього року.
Додатковий показ стрічки - 17 липня о 20:30 (фестивальний центр «Родіна», Синя зала)
5 цікавих фактів про фільм, що відкривав ОМКФ, які варто знати:
1. «Жінка на війні» – фільм спільного виробництва Франції, Ісландії та України. Стрічка знімалась в Ісландії та (приємно!) в нашій країні, до роботи над нею був залучений інтернаціональний склад. Режисер, ісландець Бенедикт Ерлінгсон, відомий за картинами «Про коней і людей», «Пастка» та «Глибина», оператор – його земляк Олавюр Егіль Егільсон.
Українську сторону представляли Маріана Новікова (виконавчий продюсер), Василь Білоусов (другий режисер), Ігор Косенко (відеоінженер), Марія Керо (костюмер), Люся Малишко (художник-декоратор).
Канни 2018
2. Продюсуванням фільму займались Маріанн Слот і Карін Лебланк (Slot Machine, Франція), українець Сергій Лавренюк (Solar Media Entertainment), Берґстейнн Бйорґюльфссон та Бірґітта Бйорнсдоттір (Köggull та Vintage Pictures, Ісландія).
Режесер Бенедикт Ерлінгсон та акторка Халлдора Гейхадсдоттір
3. Жанр картини – драма з елементами комедії. Про війну тут йдеться не в буквальному, а скоріше в переносному значенні. Головна героїня – активістка руху за збереження довкілля, перед якою стає складний вибір: продовжувати боротьбу за кращий світ чи змінити його особисто для себе, ставши кращою мамою для сироти з українського сходу.
Головну героїню Халлу зіграла ісландська акторка Халлдора Гейхадсдоттір («Про коней та людей», «Острів диявола»).
Серед українських акторів задіяні Олена Лавренюк («DZIDZIO Контрабас», «Синевир», «Замовлення на одного», «Іноземець») та Маргарита Хильська.
Режесер Бенедикт Ерлінгсон та акторка Халлдора Гейхадсдоттір
4. Прем’єра «Жінки на війні» відбулася 12 травня на Каннському кінофестивалі. Стрічка брала участь в програмі «Тиждень критики» і отримала премію за краще музичне оформлення. Журі фестивалю не встояло перед українськими народними піснями, що були використані в фільмі. Тексти пісень адаптувала для фільму керівник Лабораторії етномузикології Національної музичної академії Ірина Кліменко. Пісні звучать у виконанні жіночого тріо в складі Ірини Данилейко, Галини Гончаренко та Сусани Карпенко. В стрічці також знялись кілька ісландських музикантів: Давид Тор Йонсон, Магнус Тригвасон, Еліасен та Омар Гудйонсони.
Халлдора Гейхадсдоттір
5. Кінокритики видання Hollywood Reporter включили «Жінку на війні» у 20 найкращих фільмів Каннського кінофестивалю. Стрічка також отримала цікаву нагороду – Grand Rail d’Or («Золота залізниця») від Асоціації залізничників-кінематографістів Франції. «Це приємно та важливо, оскільки поїзди з'єднують серця людей та світ, як і фільми», - прокоментувала нагороду акторка Халлдора Гейхадсдоттір.