Художник, дизайнер та прораб за фахом Кирил Проценко пішов в кращий світ майже рік тому. Те, що залишив по собі, називають українським трансавангардом. Довгі слова мистецтвознавці видумують від безсилля. Насправді Кирило був ядерним явищем, трушним артистом, який робив мистецтво з усього, що бачив. Інакше просто не вмів.
Де: Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12)
Коли: 21 червня -29 липня
Вхід вільний
Пірографія – найяскравіший маркер творчості Проценка. Головним експонатом виставки буде серія «Випалювач» і це цілком логічно. Величезні дерев’яні дошки з любовно випаленими монстрами вітчизняного кітчу – це водночас і дотепно, і сумно, і по-своєму видовищно.
Зображуючи невеселі, а то й відверто бридкі ментальні штуки, Кирило умів розсмішити до болю в м’язах. «Вкус – це міф», - улюблене гасло Проценка, правдивість якого він неодноразово доводив на практиці. Фотографія, кіно, відео, інсталяції, дизайнерські архіви ще за часів сквоту «Паризька комуна», активним учасником якої був Проценко - все це на виставці, яку язик не повертається назвати ретроспективною. Приходьте.