Так, якщо я додивився цей фільм до кінця, то теж можу прирівнювати себе до бовдурів, бо витратив на це кіно третього гатунку майже 2 години свого життя. Про що, чесно кажучи, жалкую.
Де: кінотеатри України
Коли: до 12 липня
Перші 10 хвилин перегляду – і я вже зрозумів, що кіно - не моє. І не тому, що я якийсь особливий кіногурман, днями й ночами переглядаю стрічки Бергмана, Тарковського та Фелліні. Ні! Я також інколи люблю тупі американські комедії, чорний гумор та нижче пояса, а в підлітковому віці улюбленими дисками, які затиралися до дірок, були «Американський пиріг» та «Дуже страшне кіно». Але творці «Ти квач» стратили на всіх фронтах – від ідеї до загального втілення сценарію. Зазначу, що фільм заснований на реальній історії, про що повідомляється усюди, де тільки можна: в трейлерах, на початку фільму, на друкованій продукції. Але це зовсім не виправдовує ані режисера, ані продюсерів.
Стратили на всіх фронтах
П’ятеро друзів кожен травень і вже 30 років грають у квача. В різні роки лузером ставав кожен із них, окрім спритного та невловимого Джері (Джеремі Реннер). А тут він ще й оголосив про своє весілля. Треба дати нахабі нарешті просратися та «квачнути» його.
І все. Увесь фільм ви будете спостерігати безглуздих дорослих чоловіків, які грають в Тома і Джері (хм, чому головного героя не звати Томом, якщо іншого звати Джері?), падають з дахів, вибивають собою шибки, беркицькуються з поверхневих будинків і біжать далі, як ні в чому не бувало. В тому і справа, що фільм заснований на реальних подіях, але всі дії настільки фантастичні або мультяшні, що вже сумніваєшся, чи не чергову стрічку Марвел дивишся. Єдина, хто змушує час від часу посміхнутися – героїня Айли Фішер. Її експресивна роль (інші жінки у стрічці що були, що не були, майже непомітні) запам’яталася та додала хоча б якихось родзинок в несмачний дешевий шоколад.
Жінки у стрічці що були, що не були - майже непомітні
Можливо дітям і було б прикольно дивитися на таке, але вікове обмеження 16+. Бо жарти про члени, мінети, викидні та онанізм не розташовують до перегляду малечі.
Я особисто посміхнувся з жартів два чи три рази. А в залі реготали частіше, дехто всикався. З фінальними титрами показали реальні відео з вже дідусями, які досі грають у цю гру (звичайно, без показаного нам екшену та й виглядають вони не так кльово, як актори). Нехай це буде чиясь гра та історія дружби навколо неї. Але нащо витрачати мільйонні бюджети, щоб це показувати світові? Щоб що? Пореготати? Сумніваюсь, що не можна було вигадати або знайти більш смішні історії.
Отже, я не знаю, як об’єктивно оцінювати стрічку «Ти квач», бо реально комусь вона може зайти. Але дуже сумніваюсь, що вона стане вашою улюбленою комедією.