Вилитий марципан в шоколаді: оксамитова темна глазур, божественна мигдальна маса, блискуча обгортка та звучна смачна назва LvivMozArt. А взагалі це, звичайно, ласощі іншого роду - музичні. LvivMozArt - міжнародний фестиваль класичної музики, який об'єднує найкращих з кращих: українських і не лише.
Коли: 13 - 22 липня
Де: Львів (10 локацій)
Чому Yabl рекомендує:
Чому Львів?
Тому, що місто кави. А до кави марципановий десерт ідеально смакує. І музика до цього всього дуже доречна. Чи не згодні? Отож! Розташовуйтеся зручніше та слухайте! Буде смачно!
А якщо без жартів... Чи уявляєте якесь інше місто для цього фесту? Ми – ні. Тут же перетинаються східні та західні музкультури. А якщо ви, культури, вже тут перетнулися, зробіть ласку, заграйте нам чогось. Отже, особисто у нас до Львова жодних питань з цього приводу. Він - ідеальна локація.
Чому Моцарт?
Взагалі не через Амедея. Так-так, ми в шоці теж. Улюблений всіма геній мав сина, Франца Ксавера Моцарта, теж піаніста. На початку ХХ ст., років десь тридцять, той якраз жив у Львові, активно розвиваючи тут музичну сферу, запрошуючи впливових музикантів і таке інше. От таким чином цей Моцарт проник в культурну частину львівської історії та надихнув своїм прикладом організаторів фесту на великі справи. І ті, активно і з задоволенням, почали впроваджувати в без того культурний Львів нові формати та нові традиції «старої» музики. А потім назвали всю цю діяльність, як мигдальну цукерку.
Франц Ксавер Моцарт
«В людині все повинно бути прекарсно», - казав Чехов, ми з ним, звісно ж, згодні. Класична музика, як і класична література, цьому дуже сприяють. Let’s go освічуватися.
Photo by Larisa Birta on Unsplash