Одеський міжнародний кінофестиваль, як завжди, щедрий на всякі «закадрові» програми. Зустрічаємо проект, який так і назвали - «За кадром». Хлібом не годуй, дай зиркнути туди, чого на основному плані не видно.
Де: галерея Invogue#Art (м. Одеса, вул. Катерининська, 25)
Коли: 15 липня - 5 серпня з 11:00 до 20:00, щоденно
Вхід вільний
«За кадром» цього року акцентують на жінок, які створювали історію кіно, залишаючись по той бік екрану. Несправедливість страшенна: в кіновиробництві задіяно багато представниць Єви, та до глядача доносяться лише імена артисток першого плану. Операторки, режисерки, костюмерки, декораторки, художниці, сценаристки, візажистки перетворюються на допоміжний фон. Та це ж завдяки їм ті актриски такі напомаджені та сяючі в кадрі.
Слухайте уважно, як бандерлоги – змія Каа
Організатори копнули глибше, ніж здається з першого погляду: крім облич та імен дістали з надр особисту історію кожної жінки. Героїні проекту: Юля Лазаревська, Інна Биченкова, Світлана Зінов'єва, Ольга Самолевська, Наталя Ворожбит, Марися Нікітюк, Надія Парфан, Катерина Горностай, Вікторія Бондар, Марина Врода та Кіра Муратова.
Проект представлений у вигляді інтерв'ю, в яких героїні діляться своїми спогадами та думками з приводу кіноіндустрії (Кіра Муратова представлена серією спогадів колег). Він багато чого розповість, тому слухайте уважно, як бандерлоги – змія Каа.
галерея Invogue#Art
Поки ви слухаєте, інші учасники проекту, сучасні українські художники, будуть поряд сидіти і ці історії замальовувати. Це ще одна, художня, частина дії. Передбачені і зустрічі з іншими жінками зі світу кіно, на яких вони розказуватимуть та показуватимуть свої фільми.
Фото: Ангеліна Шевелєва