Сучасне мистецтво - субстанція, м'яко кажучи, своєрідна. Його, як жінку, інколи краще не розуміти, а одразу приймати з усіма недоліками. Однак збагнути врешті-решт хочеться. Наболіле питання: як, дідько б його вхопив, зрозуміти цей суч-арт? Сходити на лекцію, яку організовує «Культурний проект».
Де: Coworking Platforma (вул. Хмельницкого, 17/52, БЦ «Леонардо»)
Коли: 19 липня о 19:00
Вартість: 350 грн. У день події - 400 грн
Марсель Дюшан
Чому Yabl рекомендує піти:
Якісь люди в дико гарному вбранні, з пакетиками ЦУМу в руках та собачками під пахвою ходять з розумними обличчями велетенськими залами з дивними експонатами. Вдають, що побачили шедеври, яких не зустрічали в житті. А потім виходять, плюються, накочують келишок ігристого й тікають додому, навіть не пам'ятаючи, як це «дещо» називалося. Ось таке воно – «шедевральне» мистецтво. Та хто взагалі сказав, що якщо сучасне, то неодмінно шедевр, а якщо шедевр – то 100% сучасний?
Відведено 120 хвилин, щоб навчитися відрізняти безглузді твори від культових. 120, щоб збагнути артзміни за останнє століття, сьогоденну роль митців та чому від картин ми перейшли до перформансів та акцій.
Ай Вейвей придбав вазу династії Хань і розбив її в хламину
Почуємо про Малевича, Дюшана, Баскію, Павленського, найцікавіші творчі експерименти. Наприклад, про те, як Ай Вейвей придбав вазу династії Хань і розбив її в хламину. Процес знищення легенди зняв на відео, ледь не в сторіз Instagram. Предмет, якому було понад 2 тисячі років, не став мистецтвом, мистецтвом стала сама дія. Ба як воно сьогодні!
Ай Вейвей
Говорити буде не хто-небудь, а Ольга Балашова, мистецтвознавець, художній критик, викладач кафедри теорії та історії мистецтва НАОМА, кандидат філософських наук, директор з розвитку НХМУ. Про мистецтво не збреше і розповість суперцікаво. І зрозуміло.