В Україні вперше показали стрічку «Коли падають дерева» - повнометражний дебют Марисі Нікітюк. Світова прем’єра відбулася цього року на Берлінському кінофесті, про роботу багато говорили й чекали вітчизняні кінокритики. Наразі усі вони осіли на півдні – на Одеському міжнародному кінофестивалі, там же «Коли падають дерева» бере участь у Національному конкурсі.
Марися Нікітюк за освітою - журналістка та театрознавиця, на ділі - все ж сценаристка і режисерка. Перш за все короткометражних фільмів, але тепер й повного метра також.
У травні 2016 сценарій Нікітюк «Коли падають дерева» отримав нагороду в 10 тисяч євро на Каннському кінофесті (сесія ScripTeast Award). На них вона й почала роботу над стрічкою.
Фільм створений міжнародною командою за підтримки Державного агентства України з питань кіно (10 млн гривень). Це копродукція України, Польщі та Македонії. До того ж над фільмом працював відомий польский оператор-постановник Міхал Енглерт. Серед продюсерів з нашої сторони – Сергій Лавренюк, Ігор Савиченко Володимр Філіппов.
Фантазійна драма розповідає про три покоління жінок: 5-річну Вітку, її двоюрідну сестру-підлітка Ларису та їх бабусю. У Лариси – страшенна любов зі Шрамом, місцевим бед боєм та бандитом. А ще фільм передає атмосферу 90-х: занепад, безробіття, сум…