Великі плани, напливи, самотні люди та класична музика - є в цього режисера свої «фішки», впізнавані тими, хто з його творчістю хоч якимось боком знайомий. Та, певно, за іншим принципом відбиралися фільми на нічний кіномарафон. В одному оберемку - найбільш «некубріківський» «Спартак», мегазоряна та загадкова «Космічна одіссея» і просто не найвдаліший, другий в його біографії «Поцілунок вбивці». Логіку шукати в добірці марно, тому просто підемо та подивимось стрічки старини Стенлі.
Де: Кінотеатр «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19)
Коли: 4 серпня з 22:30 до ранку
Ціна: 120 грн
22:30 – «2001: Космічна Одіссея», 1968
«Космічна одіссея», мабуть, - найвідоміша картина Кубрика. Якщо в двох словах: екіпаж космічного корабля С. С. Діскавері - капітани Дейв Боумен, Френк Пул і їх бортовий комп'ютер ХЕЛ-9000 - повинні досліджувати район галактики і зрозуміти, чому інопланетяни стежать за Землею. Взагалі Кубрик хотів зробити фільм, який би визнали якісною науковою фантастикою. Він навіть перебрав і перефарбував кілька тонн піску для імітації поверхні Місяця. От дуже хотілося хлопцю правдоподібності!
01:30 – «Спартак», 1960
Історія гладіатора Спартака, його коханої Варін і честолюбного римського полководця Красса. Непереборна тяга до свободи, легендарне повстання рабів, бої та жива історія.
Цей фільм виявився для Кубрика важким проектом. Він вперше виступив в ролі співавтора. Зіткнувшись з відсутністю повної творчої свободи, він згодом негативно оцінив результат своєї участі в створені, а часом взагалі стверджував, що фільм - не його. Проте «Спартак» отримав чотири премії «Оскар», окупив себе і зробив Кубрику голосне ім'я.
5:00 – «Поцілунок вбивці», 1955
Короткометражний художній фільм, тривалістю трохи більше години, про молодого боксера. Він вляпується в любовний трикутник, де один з учасників замішаний в кримінальних справах, ну, і понеслось. Невиразна суміш криміналу, слабенької мелодрами та дрібка трилеру в кінці.
«Поцілунок» - це нуар-кіно 50-х, молодий і популярний в той період напрямок, хоча фільм далеко не найвдаліший в кар'єрі режисера. Він викликає, скоріше, інтерес професійний: як, наприклад, стиль формувався і все таке. Та звичайно, робота обов'язкова до перегляду тими, хто вирішив близько познайомитися з творчістю Кубрика.
Квитки: https://concert.ua/ru/eventpage/noch-filmov-styenli-kubrika (або у касі кінотеатру)