Ми приїхали в Ірпінь подивитись на 11 дітей з Моршина. Точніше на те, як знімають кіно про них. Але першими ми зустріли 11 дорослих зірок.
Ще наближаючись до ірпінського будинку культури, розгледіли двох примадонн українського театру і кіно - Аду Роговцеву та Людмилу Єфименко, актрису, дружину покійного режисера Юрія Іллєнка, а також маму нардепа та маму голови Держкіно. Але ми не встигли і підкрастися, щоб підслухати, про що теревенять у перерві між зйомками народні артистки України, як до них приєдналася третя народна Людмила Смородина. Ми аж трошки животи втягнули від такого концентрату геніальності одночасно в одному місці і ще й отак запросто на пластикових стільцях посеред Ірпеня.
Ксюша Жданова та Олена Лавренюк розминали посмішки перед тим, як увійти в кадр
Нас стало невгамовно тягнути в бік кейтерінгу, бо спека, а там - тіньок, та й водички хлібнути не заважало - в роті пересохло від піітєту. Але тут на нас посунули ще дві зірки. Цього разу молодшого покоління, але такі красиві, що у нас навіть настрій зіпсувався. Актриси Ксюша Жданова та Олена Лавренюк розминали посмішки перед тим, як увійти в кадр і зачарувати всіх одним рухом вій правого або лівого ока. На відміну від своєї попередньої комедії героїня Олени Лавренюк цього разу не провінційна шахрайка, а шахрайка з лоском. Ксюша ж Жданова в повнометражному кіно взагалі з’являється вперше, незважаючи на цілу низку головних ролей в Театрі драми та комедії на Лівому березі. Ми домовляємось з Ксенією про велике інтерв’ю і йдемо далі полювати на зірок.
Чим ближче до кейтерінгу, тим більше на нашому шляху чоловіків. Ну це точно через те, що там багато тіні, звісно. Аж тут ми просто сліпнемо. Тому що перед нами рядочком вишикувались аж три модні персонажі. Але вони шикувались, як виявилось не заради нас, а щоб фотографуватись один з одним. І тут важко зрозуміти, кому в кого треба брати автографи. Коли в одному кадрі обіймаються продюсер картини Сергій Лавренюк (ну і без ролі в фільмі він цього разу також не залишився), телеведучий (тепер й актор) Олександр Скічко та актор (якого прославила музика) Сергій Бабкін.
Є така народна прикмета: якщо ти бачиш Сергія Бабкіна, то десь поруч має бути і його дружина, Сніжана. Навіть якщо ви її не бачите, вона все одно є. І ми не помилилися - згодом вона з’явилась в об’єктиві нашої камери і камери оператора картини.
Аркадія Непиталюка, який керує процесом, не видно
Але все це бекстейдж, актори відпочивають, гримуються, п’ють каву і роблять селфі одним з одним. А де ж кіно знімається? Ми пробираємось всередину будинку культури, непоміченими прослизаємо в глядацьку залу, звідки доноситься гомін, і опиняємось у самому епіцентрі. Повний зал дітей і масовки. Знімають сцену дитячої новорічної вистави. Аплодисменти і сміх за командою асистентів режисера. Самого Аркадія Непиталюка, який керує процесом, не видно - капітанський місток, себто режисерський плейбек - за кулісами.
Роздивляємось, як воно все відбувається, підпираючи колону в кінці глядацької зали. Хто знає, може ми взагалі стали «акторами масових сцен», було так і не зрозуміло, чи знімала камера саме в цей час загальні плани.
Аж тут оголосили 10 хвилин перерви, під час якої дозволили «глядачам»-масовці збігати припудрити дитячі носики. На перший ряд паровозиком потягнулися зіркові дорослі - тепер за планом знімали їхні мімімі-реакції на новорічну виставу і старання дітей. Здавалося, ну нічого собі, скільки на майданчику відомих людей. Але на цьому список закривати було ще зарано. Після того, як всілися ті, кого ми вже запеленгували біля грімвагенів, раптом з’явився ще й Володимир Горянський. Він старанно і філігранно в кадрі «захоплювався дитячою грою» на сцені, на якій самотньо скакала помічниця режисера, схематично зображуючи, що «тут потім будуть діти».
Ми вирішили не заважати і вже зібрались було втекти, але затримались біля постеру картини. На ньому ми виявили ще декілька зірок, які просто в цей день не були задіяні в сценах. Так, партнером Ксенії Жданової виявився Олександр Піскунов («Межа», «Кіборги», «Крути. 1918»). Виблискуючи білизною зубів, на постері нас атакував своєю харизмою визнаний у суспільстві «Самовисуванець», суперблогер, екстравагантний мільйонер, жартівник і благодійник Гарік Корогодський.
Засвітилась серед касту й Віталіна Біблів, фільмографія якої вже давно перевалила за десяток, а цього літа вона приймає привітання з прем’єрою іншого фільму – «Брама», в якому вона виконала одну з двох головних ролей.
Діти слухалися акторського тренера
А де ж 11 дітей з Моршина, спитаєте ви, і будете праві. Ми вже було подумали, що розминулись з ними, але ні. Всі вони на вулиці слухняно чекали своєї черги увійти в кадр. Слухались вони при цьому Ігоря Колтовського, актора й акторського тренера, який, як відомо, в якості тренера також працював і на майданчику фільму «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк. Його функція полягає саме в тому, щоб актори (а в випадку фільму «11 дітей з Моршина» саме діти-актори) достатньо репетирували перед тим, як увійти в кадр. Старалася й Лера Дідковська - учасниця гурту Open Kids також задіяна у фільмі.
Якщо уважно рахувати, то прізвищ дорослих зірок в цьому фільмі виявиться значно більше одинадцяти, але ми для себе виділили 11 найяскравіших. Але вам не скажемо.
Фото: Ангеліна Шевелєва