Американський хорор «Зло» режисера Майкла Уінника («Кодекс честі»), та ще й за його власним сценарієм, грозиться налякати глядачів. Хааа, скоріше розлякати! Що теж, можливо, для ужастику не погано.
Де: кінотеатри України
Коли: з 30 серпня
Подружня пара чекає на дитину. Адам (Джош Стюарт) отримує запрошення на роботу в новому місті, погоджується на переїзд. Та й для дружини Лізи (Боян Новаковчи) релокація на краще - жінці при надії буде куди краще у великому маєтку в лісі, аніж в квартирці в мегаполісі. Начебто все дуже гарно складається. Але ж це «ужастік» і щось повинно трапитись. Трапилось!
Починається банальний сюжет: у домі – скринька, в скриньці – зло, дружина його випускає...
Сподіваєшся на несподівані лякалки та, хоча б, феєричний фінал
Як вам, оригінальний сюжет? Нічого не нагадує? Якщо ні, читайте далі. На допомогу приходить сліпий парапсихолог (Делрой Ліндо), яким за допомогою магнітофону та мікрофонів намагається пізнати духа та загнати його назад в скриньку (привіт, «Астрал», «Закляття», «Паранормальні явища» та +100500 схожих за сценарієм). Так, ви можете сказати, що я порівняв з доволі лякаючими фільмами, від яких навіть скептик мочить штани. Але ні. Режисер та сценарист за сумісництвом міг би правильно обрамити сценарій, але стратив на всіх фронтах та сюжетних поворотах. Хоч від початку розумієш, що нічого нового ти в найближчі півтори години не побачиш, все ж сподіваєшся на несподівані лякалки та, хоча б, феєричний фінал. Скажу відверто, пару скрімер-моментів дійсно були лячними. Але ж в першу чергу – це фільм, і хочеться спостерігати за розвитком сюжету, помилятися, а не передбачати наступні сцени, або чим закінчиться та, що зараз.
Зізнаюсь, я виріс на класиці фільмів жахів і був фанатом цього жанру усе дитинство, в підлітковому віці та в студентстві. З кожним роком вразити мене було все важче, але деякі роботи вистрілювали.
Але тримаю баланс! Плюси у «Зла» теж є. По-перше, актори. Гарно підібрані, непідробні емоції, все, що змогли в цьому фільмі, впевнений, зробили. По-друге, хороша операторська робота: картинка «смачна» та дуже добре передає атмосферу. По-третє, непогана музична складова з приводу відображення лякливих моментів.
Але ж сюжет, сценарій… Так прикро, що такий фільм міг, але втратив індивідуальність. Повністю втратили також потенціал героїні Меліси Болони (сестра Лізи) - він просто недоведений до кінця, проте, є ключовим та фінальним.
Тому можу рекомендувати лише недосвідченим кіноманам у жанрі «хорор», «фанатікам», як я – зась! Ви просто не побачити нічого нового для себе. Як развлєкуха, підійде кожному, якщо, ви хочете скоротати час під лайтову лякалку. В загалом, вже вирішувати вам. А поки – 5 зол із 10.