Наталя Ворожбит писала цю п’єсу паралельно зі сценарієм «Кіборгів» (реж. Ахтем Сеїтаблаєв), збираючи історії і свідчення реальних людей під час поїздок на схід України. Та якщо «Кіборги» – фільм про міф та звитягу, то «Погані дороги» – п’єса про саме життя, яке завжди переважатиме смерть.
Де: Центр незалежного театру «Сцена 6» (вул. Васильківська, 1)
Коли: 27, 28 вересня о 20:00
Наше сьогодні – це війна. Ось уже чотири роки. Скоро п'ять. Ми живемо війною. Думаємо війною. Говоримо війною: в житті та в театрі. «Коли почалася війна, все якось перевернулося. Перевернулася свідомість людей. Ми почали замислюватися про такі речі, про які раніше не замислювалися» (Н. Ворожбит).
«Погані дороги» – одне з перших драматургічних висловлювань про війну на сході Україні, що з’явиться на великій сцені українського театру. П’єса написана для лондонського театру Royal Court, де була поставлена в листопаді 2017 року, тож прем’єра на Сцені 6 – перша за межами Британії.
П’єса про саме життя, яке завжди переважатиме смерть
14 акторів. 1 режисерка. 6 новел
«Погані дороги» – це шість історій про стосунки людей, чиї життя огорнула війна, та про переломи, які ніколи не загояться.
Молода жінка вирушає на схід України у пошуках документального матеріалу про війну, але там, у сірій зоні прикордоння стає заручницею і своїх, і чужих історій. Вона проживає їх немовби в задзеркаллі, де вже немає добра і зла, де жертва і кат міняються ролями, а любов стає минущою і невловимою.
Будемо жити чужими історіями та впізнавати себе. Будемо їхати поганими дорогами, але, головне, – рухатися далі.
Британська преса про «Погані дороги»:
«Потужна п’єса… Метафора важких емоційних шляхів, які обирають жінки під час війни. Ворожбит стає українською Сарою Кейн» The Guardian
«Безжальний погляд на те, як війна дегуманізує людину» The Independent
«Сміливе дослідження особистого і сексуального, а також особливої інтимності війни, яка робить любов минущою та невловимою» Exeunt Magazine