Навіть далекі від театру чули ім'я Леся Курбаса та щось про його неоціненний внесок у мистецтво. Але ж таких у нас тут нема. Чи є?) У будь-якому випадку треба йти. Бо Лесь Курбас був людиною незвичайною: і за особистими якостями, і за професійними. Невгамовний, діяльний, різнобічний, спритний, але... краще побачити. На власні очі, що ж він там, в театральному світі, накоїв!
Де: Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12)
Коли: до 2 грудня
«Курбас. Нові світи» – проект масштабний. Організатори вирішили не перетворювати виставку на знайомство з «повсякденною» частиною життя Леся Курбаса, а відразу зробили акцент на діяльності професійній. Адже режисер-експериментатор круто перевернув уявлення про театр та раз і назавжди – майже сто років тому, на секундочку! – змінив підхід до процесу створення вистави.
Круто перевернув уявлення про театр
Експозиція складається з двох частин – київської та харківської. У столиці в 1922-1926 роках базувалося творче об'єднання «Березіль». А після, 1926-1933, він перебрався до Харкова, де створив державний театр з такою ж назвою.
Найцікавіше - по три найбільш важливих вистави у кожній частині виставки. З докладними «біографіями»: сценографія, костюми, афіші, ескізи, програмки, режисерські екземпляри. Київський період представляють «Ґаз» Ґеорґа Кайзера (1923), «Джиммі Гіґґінз» (1923) та великий шекспіровський «Макбет» (1924), харківський – «Народний Малахій» (1928) і «Мина Мазайло» (1929) Миколи Куліша та вистава-мюзикл «Алло на хвилі 477!». До кожної вистави, крім рідкісних експонатів, додається або фотодобірка, або інсталяція.
А знаєте, його спектаклі ще й звучатимуть! Так-так, у лабіринтах курбасівської режисури можна прослухати унікальний аудіозапис першої дії вистави «Народний Малахій» у виконанні Йосипа Гірняка.
Цінний бонус – виставка доповнена обширною освітньою програмою, у якій, зокрема, безкоштовні екскурсії, безкоштовні екскурсії для батьків з немовлятами (оце сервіс!), екскурсії з кураторами, лекції. Перлини (повний перелік тут)! GO в Арсенал!