Скільки правила не вчи, скільки біля дошки не відповідай, а найкраще урок засвоюється, якщо його викладає Життя. Але це, як правило, геть боляче. Проте ефективно.
Після третього дзвінка збираємось на такому відкритому уроці в стінах театру. Підручники не знадобляться. Головне – не спізнюватися!
Де: Молодий театр, камерна сцена (вул. Прорізна, 17)
Коли: 7 та 8 листопада о 19:00
Молодий театр – єдиний з державних театрів України, який є членом Європейської театральної конвенції. Є-ди-ний! І ось вже чотири роки він реалізує проекти європейської спільноти та приймає у себе представників інших країн. У листопаді-грудні, в рамках проекту «Театр – Діалог культур: співробітництво з країнами східної Європи», у Молодого гостюватимуть іноземці. Почнеться низка культурних подій з вистави німецького театру Junges Deutsches Theater (Берлін) «Мій дивний друг Вальтер / Mein ziemlich seltsamer Freund Walter».
Таких не люблять й цькують до кінця днів
Ні для кого не таємниця, наскільки діти бувають жорстокими. Ненавидять, паскудять, поступово перетворюють життя своєї жертви на пекло. Ось і в цій історії знайшлись такі дітлахи. І знайшлась жертва: нею став дивакуватий Леон, такий собі прибулець з іншої планети. Таких не люблять й цькують до кінця днів. Або поки той школу не змінить. Але одного дня змінюється не школа, а життя дивака: у Леона раптом з’являється справжній друг. Цікаво, де ж той раніше був, але то таке. Загалом, така історія. Урок дружби та боротьби. А іспит коли? Гадаємо, протягом всього життя.
Після вистави, мов батьківські збори, дискусія
Вистава гратиметься німецькою мовою з українськими субтитрами. Розрахована, в загальному, на школярів старшого віку та студентів, але долучитися може хто завгодно. Чому кажемо – долучитися? Тому що дія відбуватиметься у класі, серед учнівських парт. Доведеться ж комусь згадати шкільні чудові роки... А після вистави, мов батьківські збори, планується дискусія між глядачами та творчою командою.
До речі, попереду очікується багато заходів, в тому числі вистава «Камені спотикання / Stolpersteine» від театру Badisches Staatstheater (Карлсруе). Гратиметься вона на сцені Молодого театру 9-10 грудня, 11 та 12 відбудуться зустрічі стипендіатів Європейської театральної конвенції, а трохи згодом (дата уточнюється) - крута лекція від Яна Ліндерса про партисипативний та цифровий театр на прикладі вистави Stage Your City. Треба й Yabl не пропустити, про що обов'язково повідомимо!