Ми живемо в епоху постмодернізму, коли придумати щось оригінальне вкрай важко. Тому майже всі таємно чи відкрито користуються чужими ідеями, а гасло «кради як художник» не викликає жодного дисонансу. Проте авторське право на художні твори ніхто не відміняв. Семінар «Образотворче мистецтво і авторське право: Пиши як художник, думай як юрист», організований Art People Space, розставить крапки над «і» в складному питанні: як творити і заробляти. І як не влетіти в копійчину при невдалому «користуванні» чужими ідеями.
Де: INVERIA flow space (вул. Володимирська, 49a)
Коли: 23 листопада о 19:00
Вартість: від 500 грн
Юристи і художники – це як фізики і лірики. Перші далекі від креативу, другі – від буквоїдства. Їхні світи не перетинаються – до визначеного моменту, поки справа не стосується авторських прав на мистецтво. Поки не з’ясовується, що у митця «запозичили» його ідею або сам він якось криво «переосмислив» чужу. Позови про порушення авторського права сягають багатомільйонних відшкодувань. Щоб не вляпатись у справу і захистити свій креатив, потрібно «вчити матчасть» - хоча б поверхово. Саме це і пропонує «Пиши як художник, думай як юрист».
Ганна Прохорова
На лекції будуть розглянуті ази юридичної грамотності найпоширеніші кейси на тему вільного використання художніх творів в бізнесі та рекламі (і що за це буває). Заявлені теми: мистецтво як спосіб просування, межі перетину мистецтва та монополії, гіперпосилання як засіб законного використання, коли потрібно укладати договір – і що воно дає.
В якості спікера виступить Ганна Прохорова – адвокат з великим досвідом роботи в сфері авторського права і промислової власності. Окрім цього вона і художниця, тож безпосередньо розуміється на темі.
Семінар «Образотворче мистецтво і авторське право: Пиши як художник, думай як юрист» буде корисний для маркетологів та PR-фахівців, підприємців-початківців, художників, фотографів, дизайнерів, копірайтерів, блогерів, менеджерів, рекламістів, усіх представників творчих професій та, звичайно, юристів.