У театрі має бути прекрасним усе. А надто споруди, в яких звучать найкращі голоси світу чи відбуваються найгучніші прем’єри. Поглянемо сьогодні на театр з точки зору архітектури.
Дійсно ж – вражає!
The Royal Opera House
Уперше Королівський театр відкрито ще 1732-го року. Проте йому довелося пережити дві страшні пожежі. Сучасна, вже третя, споруда у стилі необароко зведена в 1857–1858 роках за проектом Едуарда Мідлтона Баррі. У роки Першої світової війни театр використовувався як склад меблів, під час Другої світової тут працював танцювальний зал. Лише у повоєнний період на базі театру з’явилися постійні оперна і балетна трупи. Саму будівлю кардинально реконструювали та осучаснили в 1990-ті. Сьогодні легендарний театр і досі є домашньою сценою Королівської опери та Королівського балету. Його часто називають просто «Ковент-Гарден» за аналогією до назви району Лондона, де він розташований.
The Burgtheater
Імператриця Марія Терезія (1717–1780) ініціювала його створення ще в 1741 році. Знаменитий Бурґтеатр прийняв першу публіку в 1888-му. Сьогодні будівля у стилі необароко, розташована навпроти ратуші Відня, вважається однією з найвизначніших сцен Європи. Велична споруда спроектована видатним представником німецької архітектури Ґотфрідом Земпером. Стелі над сходами з обох сторін театру розписані віденським художником Ґуставом Клімтом, його братом Ернстом Клімтом та Франсом Мачем.
La Scala
Ця будівля зведена у Мілані в 1776–1778 роках під керівництвом архітектора Джузеппе Пьермаріні на місці церкви Санта-Марія-делла-Скала. Саме від неї театр і отримав свою назву. Відома в усьому світі споруда виконана в неокласичному стилі і вирізняється надзвичайною акустикою. Тут працює музей, де можна побачити портрети зірок опери, художні полотна, погруддя композиторів, макети до видатних постановок та інші експонати, що ілюструють життя театру. Сьогодні Ла Скала є незмінним центром світової оперної культури й однією з найкрасивіших будівель світу.
The Metropolitan Opera
Оперна трупа була створена в Нью-Йорку в 1880 році і розташувалася в будівлі на Бродвеї. ЇЇ зведено відомим американським архітектором Клівлендом Кейді. У спекотному серпні 1892-го споруда зазнала значних руйнувань через пожежу, але її дуже швидко відновили. І хоча акустика в залі не відповідала необхідним вимогам, театр переїхав у нові приміщення лише в 1966 році. Сьогодні Метрополітен-опера розташована на Мангеттені у Лінкольн-центрі – комплексі, що об'єднує 12 будівель. Автором проекту є американський архітектор Уоллес Кей Гаррісон. Це велична п’ятиаркова споруда в неоіталійському стилі. Сам же театр – один із найпрестижніших оперних майданчиків світу.
Sydney Opera House
Навряд чи можна уявити Сідней без його оперного театру. Незвичайна будівля, спроектована данським архітектором Йорном Утзоном, відчинила свої двері в 1973 році. Оригінальний дизайн у стилі модернізму та експресіонізму спочатку спровокував чимало суперечок, але з часом театр став однією з найважливіших визначних пам'яток Австралії. Парусоподібні елементи, що утворюють дах, роблять цю споруду не схожою на жодну у світі. У 2003 році Утзон за проект опери в Сіднеї удостоєний найпрестижнішої архітектурної нагороди – Прітцкеровської премії. А сам Sydney Opera House визнано однією з видатних споруд сучасної архітектури.