До Різдва ще далеченько, але це не привід засісти вдома з чаєм (чи що там у вас?) під пледом. Життя вирує, і щось цікаве відбувається мало не щодня. Звіряйте курс із арт-навігатором від Yabl, вдягайтеся тепліше – і вперед!
«Пілігрими»
Де: aрт-простір «Коловорот» (вул. Золотоворітська, 2а)
Персональна виставка Сергія Малюка точно не для малюків – через нагромадження дивних сцен і застиглих образів його твори намагаються передати таку складну категорію, як час. Художній світ майстра так само плинний – вислизає і тане. Але встигає закарбувати світ «за царя Гороха», коли були живі казки і міфи, а Небо і Земля тільки-но почали розділятися.
Деталі тут.
«Що я тут роблю?»
Де: Voloshyn Gallery (вул. Терещенківська, 13)
Коли: до 16 грудня
Нова урбаністична мікросерія Олексія Сая розвиває ідеї масштабного проекту-практики Excel-art, яким він займається з 2004 року. На думку автора, саме абстрактна мова чисел, графіків і діаграм відображає реальність офісних працівників, про яку він і хоче поговорити. Звернення до начебто банальної програми також є спробою розчаклування мистецької діяльності як такої. Хоча принти Сая дуже естетичні та існують в єдиному екземплярі.
Деталі тут.
«Татусі у фокусі»
Де: Мистецький арсенал (вул. Лаврська, 12)
Ми мліємо від фото бравих австралійських пожежників із котиками та песиками, а тут – татусі з немовлятами! Виставка присвячена Міжнародному дню передчасно народженої дитини і об’єднує фото татусів з малюками, яких вони доношували, практикуючи метод «кенгуру». Мета фотопроекту – стимулювати раннє залучення тат до догляду за немовлятами. Благородно!
Деталі тут.
«Чорним по білому»
Де: Український центр сучасного мистецтва «Білий Світ» (вул. Пушкінська, 21)
Спільний проект двох Владиславів – Кришовського та Шерешевського: один представить свою графіку, інший – живопис. Художники познайомились на пленері, де, не змовляючись, малювали великого Тараса, і вирішили, що це знак зробити виставку разом. Її назва буквально передає зміст робіт, а також натякає на те, що хлопці вміють жартувати по-чорному й писати по-білому.
Деталі тут.
«Єва, занадто Єва»
Де: Французький інститут в Україні (вул. Гончара, 84)
Серія літографій художниці Ніни Савенко – привід замислитись, що ж таке жіночність сьогодні. У контексті самосприйняття власного образу, у контексті соціуму, і, нарешті, у пошуку відповідностей між реальним сприйняттям жіночності та ідеальним баченням цього поняття. Хто така Єва? І чи може вона бути занадто Євою?
Деталі тут.
Де: Музей книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9)
Один із найпопулярніших поетів початку ХХ століття, творчість якого поєднала фольклорні традиції, неоромантизм та символізм, Олександр Олесь був новатором свого часу. У СРСР його не друкували, але потім твори повернулися – і дивним пророцтвом лягли на події сьогодення… Спробувати розгадати загадку поета можна на виставці, йому присвяченій.
Деталі тут.
Де: Національний заповідник Софія Київська (вул. Володимирська, 24)
Виставка з нагоди 1000-річчя з дня освячення Софії Київської освітлює віхи історії храму. В експозиції – артефакти княжої доби: візантійські монети, печатки, архітектурні деталі, мозаїки, фрески… Є також інтерактивна панель і проектор, які допоможуть досконально вивчити прекрасні фрески. Історія оживає!
Деталі тут.
Де: Zavalnyi Art Centre (вул. Старонаводницька, 31)
Коли: 6 грудня - 9 грудня
Світ змінюється, і основою його динамічного розвитку є інформація та нові технології. Обсяги відкритих даних зростають, даючи необмежені можливості як для окремої людини, так і суспільства. Але важливо їх систематизувати. Звісно, через мистецтво. Саме цьому й присвячена виставка. Вона презентує журнал про відкриті дані MIND LAB і роботи сучасних художників, що відображають їх. А також шукає відповіді на питання: чи може інформація стати предметом мистецтва?
Деталі тут.