З 6 по 9 грудня в столиці проходить Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК–2018: у рідній гавані». Цього року фестиваль святкує 25-тий ювілей. З 1989 року фестиваль анімаційних фільмів «КРОК» знайомить із найкращими зразками вітчизняного та світового анімаційного кіно, як сучасного, так і класичного.
У конкурсну програму цьогорічного фестивалю увійшли 150 фільмів з 40 країн. Всього ж на селекцію було подано 1312 заявок з 64 країн.
В Національній конкурсній програмі (показ 8 грудня о 16:30) беруть участь дванадцять анімаційних робіт, зокрема «Як розвеселити самотність?», режесера Степана Коваля. Міжнародна конкурсна програма налічує 70 фільмів і складається з шести змістовних та захопливих програм: «Доторкнутися небес» (показ 6 грудня), «Ми ж люди, в решті-решт» (показ 7 грудня), «Демонстрація довершеності…» (показ 8 грудня), «Чолотварини» (показ 8 грудня), «Бережись інтуїції» (показ 9 грудня), «Зразковий портрет» (показ 9 грудня).
До Києва запросили легенду світового анімаційного кіно, режисера та художника Жоржа Швіцгебеля (Швейцарія). Він приїде з майстер-класом (8 грудня) та ретроспективою своїх кращих фільмів (7 грудня). Також до Києва з майстер-класом завітає наш колишній земляк, один із засновників анімаційної студії «Пілот», лауреат численних міжнародних кінофестивалів, славетний режисер Ігор Ковальов (Україна, США) (9 грудня).
В рамках рубрики «Родинний кінозал» будуть показані: володар премії «Сезар» за найкращий анімаційний фільм 2018 р. Повнометражний анімаційний фільм «Великий злий Лис та інші історії», (Франція, Бельгія, 2017 рік) та спеціальна півторагодинна програма - прем’єри найкращих анімаційних фільмів (2017 - 2018 рр.) для дітей віку 6-12 років. (9 грудня)
Традиційно фестивальні кінопокази насичені ретроспективами і ювілейними програмами - володарів Гран-Прі «КРОКу» за 25-ть фестивальних років та «Студенти для студентів», до якої увійшли найкращі дипломні та дебютні анімаційні фільми світу.
30 жовтня цього року пішов з життя легенда світового анімаційного кіно, Президент фестивалю, режисер Давид Янович Черкаський. В пам’ять про великого Майстра 8 грудня покажуть документальний фільм «Давид Черкаський» з циклу «Світ анімації або анімація світу» режисерки Ірини Марголіной та короткометражний анімаційний фільм «Крила», який за життя створив Давид Янович.
Програму та розклад шукайте на Фейсбук-сторінці фестивалю.
Коли: 6-9 грудня
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6
Вхід вільний, за запрошеннями, які можна отримати на другому поверсі Будинку кіно (офіс №208).