На носі – купа святкових вистав. Часто це взагалі перший похід дитини до театру. Якщо це ваш випадок - стаття must read! Адже відповідальність за майбутнє ставлення до «храму мистецтва» лежить і на батьках. Обійдемося без психологічних травм - YABL знає, як підготуватися до першого культпоходу.
Куди йдемо
Важливо обирати театр не за принципом «ближче до дому», а вивчити репертуари всіх у місті та обрати саме той, що зацікавить. Аби не потрапити на шо попало, почитайте анотації, навіть подивіться на якість афіш та фотографій, почитайте відгуки (хоче це не гарантія). А краще порадьтеся з друзями - сарафанне радіо ніхто не відміняв.
Вік
Варто уважно поставитися до пунку «рекомендований вік», який має бути зазначений до вистави. Покази для дітей йдуть плюс-мінус 45 хвилин, тому подумайте, чи може вже ваш малий концентрувати увагу на цей час. Зазвичай перший похід до театру рекомендують не раніше 3-х років. Хоча у деяких установах з'являються інтерактивні вистави і зовсім для немовлят.
Моральна підготовка
Розкажіть чаду напередодні, що ж таке театр, хто такі актори, і що приблизно буде відбуватися.
Поведінка
Не у кожному театрі перед початком казки з'являється хтось, хто розповідає правила етикету, тому це маєте зробити ви. Дитина має знати, що не можна розмовляти під час вистави, втручатися у сюжет (повірте, вони це люблять), бігати залом, просити у вас їсти, чіплятися чи бити дітей поряд, бити акторів (буває всяке) і тому подібне.
Особистий приклад
Не забудьте вимкнути звук у телефоні, не хаміть адміністраторам, насолоджуйтесь!
Коли приходити
Це ж не кінотеатр, де ще хвилин 10 перед сеансом крутять рекламу. Сюди запізнюватись не можна. Правило, в принципі, універсальне і для дорослих. Але з дитиною є нюанс: вона має всістися, оглядітися, заспокоїтися, налаштуватися-адаптуватися. Для цього знадобиться хвилин 15.
Туалет
Не комічний момент, а правда життя. Тому в кімнату для хлопчиків або дівчаток варто сходити перед початком. Мами, будьте розумними: не давайте дудлити літр соку в буфеті (аби потім не впісятись від емоцій). Хоча, ця порада більше знадобиться татам: мамам про подібне не потрібно нагадувати)
Після
Агов: дорослі теж мають дивитися виставу уважно. Щоб потім було що обговорити. Ставте дитині ненав'язливі питання, не накшталт «Яка ідея твору?», а щось типу «Який герой сподобався?» , «Чи можна вчиняти так, як вчинив сірий вовк?». Спробуйте разом дійти до корисного, виховного висновку.
Cover photo by Aaron Mello on Unsplash