Yabl вирішив звернути увагу на Театр української традиції «Дзеркало». Виявилося, що він існує більше 20 років (каємося!), стабільно представляючи постановки за мотивами української історії (режисер Дмитро Сторчоус). Наразі вони показують свої вистави у «Молодому театрі». А нам що? Аби добре робили свою справу.
На їхній афіші зарясніло «Love-story». Протерли очі. Вище, в язиках полум'я, значилось головне – «Маzепа».
Де: Молодий театр (вул. Прорізна, 17)
Коли: 29 січня о 19:00
Хто не знає гетьмана Мазепу? І не лише через те, що його ім'ям називається вулиця на Арсенальній або 10-гривневу купюру. О от чи знайома вам жінка, яка, відповідно до відомої фрази, стояла за спиною цього чоловіка?
Навряд українці кожен день так виряджалися
Та не будемо тягнути кота за хвоста і почнемо з костюмів! За них відповідала Катерина Потлова. Ретельно вишиті та щедро прикрашені. Блискучий (це не епітет, костюм насправді виблискував, як різдвяний) каптан, розшитий кушак, шапка з величезним пером, шкіряні чоботи та важка козацька шабля! Ось ти який, Іван Мазепа! І кохана його, Мотря Кочубей, справжня українка, в вишиванці з візерунком центральної чи східної України, червоними чобітками, спідницею, плахтою - все, як має бути. Мати й батько її теж одягнені за всіма канонами та по-багатому (навряд чи українці кожен день так виряджалися, але для вистави годиться).
Починається «Love-story» зі сцени біля кургану з дерев'яним хрестом – багатообіцяльно, нічого не скажеш. Біля нього, «залипаючи» в телефон, топчеться підліток (Іван Коваленко) в камуфляжних штанцях та кепці. Що він робить вночі на цвинтарі – питання друге. Але саме там він зустрічає ворожку (Ольга Оноприюк), яка знайомить його з історією гетьмана Мазепи, в тому числі з маловідомою її стороною – любовною.
Сама на кабана піде, не злякається
«Мазепа. Love-story» – це історія кохання Івана Мазепи (Володимир Петранюк) та його похресниці Мотрі Кочубей (Анна Коваленко). Ви все правильно прочитали – гетьман кохав свою молоду похресницю. Звісно, тут і заборони батьків (Дмитро Сторчоус, Ліана Книгницька-Марковська), і сімейні змови, і навіть державні зради. Але і гетьман наполегливий, і дівчина така, що сама на кабана піде, на злякається. Вони постійно співають народні пісні (хочеться підспівати), а фоном лунає «Гей, соколи!»
Коротше, любов до Батьківщини – є (аякже сьогодні без патріотизму?), душа у виставі – є, актори – взагалі суцільна експресія. Таких уроків історії у вас точно не було.
Фото: depo.ua