Наближається день, з якого незалежний, кроссжанровий театр «Мізантроп» обіцяє перевернути наше уявлення про сучасні постановки. Він презентує сімейну виставу «ГОЛІАФ». Нова робота претендує й на роль руйнівника запилюжених стереотипів, таких, як хороводи навколо ялинки й пошук зниклих подарунків Діда Мороза. Ого-го, за що взялися! Презентуватимуть усе в TELEPORT360 (10 павільйон ВДНX).
Творці вистави від самого початку позиціонували проект як інноваційний відразу в декількох аспектах:
• Перший в Україні спектакль, літературною основою якого став саме комікс (графічний роман всесвітньо відомого шотладского ілюстратора Тома Голда).
• Перший для театру "Мізантроп" досвід співпраці з локацією TELEPORT360, відомої своїм унікальним сферичним кінотеатром.
• Перша в репертуарі театру вистава для всієї родини.
А днями до цих унікальних особливостей додався ще один пункт:
«ГОЛІАФ» - ЦЕ ПЕРША ВИСТАВА ТЕАТРУ, РЕПЕТИЦІЇ ЯКОЇ БУДУТЬ ПРОВОДИТИСЯ ПО СКАЙПУ!
Таке рішення було прийнято, оскільки головний і єдиний режисер театру (а також один із його творців) Ілля Мощіцький живе в Санкт-Петербурзі й не може перетнути кордон в силу оголошення в Україні ВС.
Це величезна економія часового ресурсу. Але це випробування для трупи
При цьому творці та автори вистави стверджують, що на якості роботи ця «безконтактна» режисура не позначиться. Навпаки, сучасні технології відкривають нові можливості в творчому самовираженні, а також підштовхують до впровадження нових винахідливих прийомів.
Ілля Мощицький, режисер: «Це складно, але це можливо. Відчуваєш, як свідомість переселяється з тіла в якийсь новий носій. За декілька годин репетицій відбувається настільки сильна ідентифікація з новим простором, що коли репетиція закінчується, потрібен час, щоб заново відчути себе вдома, у власному тілі. Безумовно, в такому форматі є одна перевага - швидкість! Ти можеш бути в декількох місцях одночасно, не виходячи з дому. Це величезна економія часового ресурсу. Але це випробування для трупи. Артисти повинні проявити себе, як єдиний організм і, в відсутності тотального контролю, стати для самих себе оперативним кризовим центром, який здатний вирішувати будь-які завдання».
Нагадаємо, що сценічне рішення спектаклю також несе в собі ряд технічних особливостей: головним елементом декорації стане заповнений водою басейн, всередині якого працюватимуть артисти. Обов'язкові для будь-якого коміксу «бабли» (текстові хмари з репліками героїв) за допомогою проекції будуть відображатися на поверxні води.
Це історія про безглуздість і абсурдність війни
Про що: біблійна притча про Давида й Голіафа в інтерпретації Тома Голда пропонує змінити хід історії та розглянути її під новим кутом зору. В режисерській версії Іллі Мощиицького - це не розповідь про перемогу Давида. Це розповідь про особисту трагедію персонажа, про безглуздість і абсурдність війни, філософський роздум про політику та її наслідки на прикладі окремої людини.
Дмитро Саратський, композитор, продюсер: «Вистава придумана, вона існує в голові режисера, і те, чим ми зараз займаємося - це ретрансляція вже згенерованих Іллею думок. Ось уже кілька днів ми репетируємо он-лайн. Подібний формат дуже акумулює артистів. До того ж, не варто забувати, що Ілля Мощицький - інтелектуал. Тому ті речі, які впливають безпосередньо на роботу, лежать саме в інтелектуальній площині.
На сьогодні нам досить мікрофона, через який режисер веде діалог з артистами. Ми використовуємо для цього Skype. Зі скайпу підключені як зображення та голос Іллі, так і титри (коміксових баблів), які він сам вмикає. Все це транслюється на велику плазму в залі. Ми чітко бачимо і чуємо все, що Ілля xоче показати. Також встановлена камера, яка повністю знімає розкреслений репетиційний простір, і режисер бачить детальну картинку в себе на екрані».
Коли: 22-23 грудня, 29-30 грудня, 1-10 січня.
Режисер - Ілля Мощицький, музика - Дмитро Саратський, літературна основа - комікс Tom Gauld.
У ролях - актори Misanthrope Theatre.
Тривалість вистави - 60 хв.
Вікове обмеження - 10+