Юбер де Живанші належить до тих кутюр’є, які змінили fashion світ. Лекція історика моди Зої Звіняцьковської розкриє таємниці життя і творчості загадкового майстра з титулом графа.
Де: INVERIA flow space (вул. Володимирська, 49а)
Коли: 17 грудня о 19:00
Вартість: 350 грн
5 причин відвідати лекцію:
Дізнатись, що спонукало графа зайнятись такою «простолюдинською» справою, як обшиття модниць
Так-так, Юбер Джеймс Марсель Таффін де Живанші – нащадок старовинного аристократичного роду, син маркіза, володар графського титулу. В його родини були великі маєтки у Франції, але вони втратили свої статки. У 10-річному віці Юбер потрапив на виставку моди в Парижі та неймовірно захопився побаченим – так і була визначена його доля.
Осягнути, яку революцію у моді організував Живанші
Його вважають батьком прет-а-порте: до 1954 року дизайнери не продавали готовий одяг, а лише шили на замовлення. Також він придумав сукню-мішок (1957), що стала передвісником моди на міні. Серед його знахідок – блуза-беттіна з воланами на рукавах (завжди актуальна!)
Почути історію дружби та відданості
Головною музою дизайнера була зірка кіно Одрі Хепберн. Вона вдягалась переважно у Живанші. А познайомились вони випадково: майстер сплутав актрису-початківицю з її більш відомою колегою Кетрін Хепберн. Його костюми для фільму «Сабріна» з Одрі в головній ролі отримали премію «Оскар» - з цього і почалася дружба. Дизайнер присвятив їй парфуми L’Interdit (1957) – один з найвідоміших ароматів з колекції Givenchy. Вони були створені ексклюзивно для Одрі та потрапили в продаж лише через кілька років.
Символічно, що Живанші покинув бізнес майже одразу після смерті Одрі в 1993 році.
Зануритися у містику
Юбер де Живанші народився в лютому. Цей місяць надалі виявився доленосним для нього. Саме в лютому він відкрив своє перше виробництво, отримав «Оскар», представляв прем’єри своїх колекцій – біографи сходяться в тому, що на останній місяць зими припадає більшість знаковий подій в його житті.
Відкрити послідовників
Наприкінці 80-х Живанші продав свій модний дім концерну LVMH. Його наступником (креативним директором, головним дизайнером) став Джон Гальяно. Надалі - Александр Макквін, Джульєн Макдональд, Рикардо Тіші. Хто підтримує славу бренда зараз – приходь і дізнаєшся сам.