Yabl підібрав 10 режисерів, які випустили в 2018 році свої дебютні повнометражні кінотеатральні релізи. Команда. Гендерно врівноважена. Чий фільм вам сподобався найбільше? Оголошуємо голосування!
«Казка про гроші», Олеся Моргунець-Ісаєнко
Олесі дістався проект у стані заморозки та вже розтриньканих коштів. За цих обставин назва картини заграла особливими фарбами. Челлендж для дебютантки був ще той. Як вона сама розповідала, команду збирали зі своїх і тих, кого по-сімейному можна було вмовити. Головну роль зіграв її чоловік, актор Андрій Ісаєнко.
Наразі Олеся знімає документальне кіно про українсько-польську історію «Операція «Грубешів».
«Легенда Карпат», Сергій Скобун
Навесні, коли українські кіношники не дуже люблять запускати у прокат свої роботи, на екранах потихеньку пройшла «Легенда Карпат». І от якби не вона, уся кінематографічна громада була би впевнена, що зірки шоубізу створюють касу для фільмів. Історії про Довбуша з Валерієм Харчишиним та Марією Яремчук це не допомогло. Але чернівецький режисер і продюсер розраховує не тільки на кінотеатри в Україні - діаспорі ж щось треба дивитись.
«Бобот», Максим Ксьонда
На дебют Максима у великому кіно чекали всі. Робочі матеріали «Бобота» дозволяли фантазувати про якісне кіно. Наскільки великими були надії, настільки дзвінким був провал у прокаті. Хоча візуальне рішення все ж було визнано глядачами як новий рівень для України.
«Місто, в якому не ходять гроші», Ганка Третяк
Прецедент, коли фільм практично без реклами збирає касу більшу, ніж ті, хто вкладався в промо. Режисерка Ганка Третяк у цьому випадку зробила безпрограшний хід - залучила суперзірку. І навіть те, що тієї суперзірки вже немає серед живих, не завадило. Навпаки - збільшило інтерес. Використати голос Андрія Кузьменка (Скрябіна), який свого часу начитував свою аудіокнигу, в якості закадрового супроводу - проста, але геніальна ідея.
«Коли падають дерева», Марися Нікітюк
Професійні харизматичні актори. Власний сценарій, що пройшов випробування міжнародним конкурсом. Якісно зняті інтимні сцени (чого з українським кіно майже не трапляється). Але масовий глядач так і не захотів дивитись не-комедію. Втім, шлях цього фільму інший. Якщо б режисерка за кожний кінофестиваль, куди покликали «Коли падають дерева», малювала собі зірку, її би вже було не видно за ними. Наступне кіно Марисі Нікітюк в розробці вже давно - чекаємо на «Серафіму».
«Герой мого часу», Тоня Ноябрьова
У колі режисерів-дебютантів знайшлися дві «татусеві доньки» (пам’ятаємо, що у відомому серіалі з такою назвою по-дорослому поводились саме дівчата). Перша - це Тоня Ноябрьова (про другу - наприкінці переліку). І від прихильників теорії «то все тато допоміг» Тоня може тепер відбиватися важкою металевою нагородою –«Золотим Дюком» з ОМКФ 2018 за найкращу режисерську роботу. У мережі вже є тизер її наступного фільму «Кого ти любиш більше». До речі, кіно - про стосунки з батьками.
«Шляхетні волоцюги», Олександр Березань
Це навіть не дебютний повний метр у доробку Олександра. Але так стали зорі, що його справжній дебют «Давай, танцюй!» вийде на екрани пізніше, в березні 2019. Тож саме кіно про львівських веселих батярів і залишиться в фільмографії Березаня дебютом. Режисер тяжіє до музичного кіно, до мюзиклів. Тому варто почекати, напевно, незабаром ми побачимо його наступні спроби підвищити нам настрій
«Дике поле», Ярослав Лодигін
Прем’єра за романом Сергія Жадана мала стати переписом хіпстерів в кінотеатрах. Адже режисер Ярослав Лодигін у кіно хоч і не світився, але відомий журналістськими та культурологічними проектами, має сталу репутацію у тусовці. Практично так і сталося. Запеклі дискусії про якість фільму, порівняння з романом, обговорення серед експертів галузі. Фільм таки став подією. Серед хіпстерів (у широкому сенсі цього слова).
«DZIDZIO перший раз», Тарас Дронь та Михайло Хома
Знімали вдвох - Михайло Хома (DZIDZIO) та давній напарник по камері (кінокамері, якщо що) Тарас Дронь. Таким самим дуетом вони працювали і над короткометражками про пригоди Дзідзя. Розлучилися лише раз - на «DZIDZIO Контрабас». Втім, незабаром чекаємо від Тараса Дроня його власне кіно. Це буде спортивна драма «Із зав’язаними очима».
«Секс і нічого особистого», Ольга Ряшина
Ось вона - ще одна «татусева донька». Фільм Ряшиної вийшов під кінець року: Роман Луцький в головній ролі коханця-невдахи та TV-зірка Сергій Притула в якості мачо заманюють глядачів. Оцінки робота отримала різні, проте має шанси поповнити перелік успішних комедійних релізів 2018.