Ну що, оговталися від святкових наїдків? Вигуляти наїдені грами (будьмо оптимістами) можна галереями та музеями. Споживаємо тепер їжу духовну! Сміливо рушайте за нашим «компасом».
Braty «12 Святих»
Де: Ornament Art Space (вул. Анрі Барбюса, 53)
Коли: до 14 січня
Фото: niklife.com.ua
Braty – це дійсно брати-близнюки, українські художники Іван і Василь Костенки. На «святий» проект їх надихнув іконопис XIV - XVII ст., але концепція його цілком сучасна: брати досліджують трансформацію духовності в переосмислених образах, не дотримуючись канонів, зокрема, у власній техніці digital-колажу з використанням акрилу поєднують світлини старовинної української ікони та сучасну фотографію. Виходить такий собі мікс, духовний і сьогоденний водночас.
Деталі тут.
«#ДивоДивне»
Де: Національний музей Тараса Шевченка (бульвар Шевченка, 12)
Коли: до 20 січня
Фото: fursa-art.com
Твори художниці Оксани Фурси – справжня ода радості, сонцю, добру. Світло ледь помітно ллється з її полотен – це особлива авторська техніка, подібна до тої, якою робили готичні фрески. Щоб досягнути такого ефекту, Оксана використовує порцелянову суміш, яєчні жовтки, олійні та акрилові фарби у поєднанні з оцтом.
Деталі тут.
Black & White
Де: Галерея «КалитаАртКлуб» (вул. Малопідвальна, 21/8)
Коли: до 21 січня
Фото: be-inart.com
Прості і навіть брутальні матеріали (метал, гума, глина) у руках художниці Алли Жмайло перетворюються на об’єкти мистецтва, створені з ювелірною точністю. Хоча сама вона наполягає на тому, що у її колекціях аксесуарів йдеться не про ювелірні вироби. Але виглядають вони саме так, і це треба бачити.
Деталі тут.
«П’яний живопис»
Де: арт-студія «Олівець» (вул. Васильківська, 37)
Коли: до 25 січня, 16:00 – 22:00
Фото: groupon.com
Класний формат: малювати під бокал вина! Принаймні, певні творчі канали відкриваються… Майстер-класи, де у такій невимушеній атмосфері обіцяють навчити техніці живопису і створити власний шедевр (а також розслабитись, завести нові знайомства, поговорити про мистецтво і, звісно, вино), арт-студія проводить з листопада. Як ми це пропустили? Free Drink і всі необхідні для малювання матеріали надаються.
Деталі тут.
«Наприкінці / Finally»
Де: Мала галерея Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 12)
Коли: до 27 січня
Фото: artarsenal.in.ua
Якщо ви досі ще тут не були, покваптесь, адже проект за підтримки Українського культурного фонду того вартий. У фокусі – творчість художників з Івано-Франківська, які у 90-х творили так бурхливо, що столиці й не снилося.
Деталі тут.
Виставка ілюстрації PictoricBox
Де: ЦУМ Київ (вул. Хрещатик, 38)
Коли: до 30 січня
Фото: rbc.ua
Українські художники проілюстрували настільну гру PictoricBox (старт продажів планується у лютому). Якщо точніше, то у наборі до неї йде 100 карток, над якими і працювали майстри. Творці вирішили продемонструвати ці візуальні творіння, то ж усі красоти гри можна роздивитися в деталях. Кожна з робіт – щось на кшталт відкритого коду в програмуванні, де зміст «прописує» кожен із нас. Тут є й ігрова зона, де можна протестувати саму настільну гру PictoricBox.
Деталі тут.
«А4, кулькова ручка»
Де: Karas Gallery (Андріївський узвіз, 22а)
Коли: до 31 січня
Фото: a4ballpoint.com
Любите малювати каляки-маляки де є змога? З цього може вийти і щось гідне. Переконайтесь, відвідавши13-ту щорічну виставку малюнку кульковою ручкою, яка за час свого існування зібрала близько 6000 робіт понад 700 авторів, у тому числі й метрів українського живопису – Анатолія Криволапа, Влади Ралко, Олександра Ройтбурда. Основний принцип проекту – використання найпростіших кулькових ручок та звичайного офісного паперу.
Деталі тут.
Merien Morey - Interrelation
Де: Галерея «ХудГраф» (вул. Межигірська, 23/22)
Коли: 13 січня - 26 січня
Фото: Merien Morey
Меріен Морей – фотограф з Києва, яка вже зробила масштабний арт-проект про балет, інсталяцію на Гоголь Фесті та видала книгу HERE AND NOW 2018. Нова її виставка – про взаємозв’язок. «Я вірю у взаємозв’язок. Він є: між людьми, мною і камерою, камерою і артистами балету, хореографією і сценою, світлом і тінню, – каже вона. – Я знаходила цей зв’язок в Берліні, Варшаві, Мюнхені, Львові… І вирішила створити новий взаємозв’язок – між моєю фотографією і тобою».
Деталі тут.
«Дезеленізація»
Де: Bursa Gallery (вул. Костянтинівська, 19)
Коли: 17 січня - 14 лютого
Фото: Mistosite
Наразі концепція озеленення Києва у нас більш тяжіє до декоративності, нехтуючи практичністю, а то й доцільністю. Учасники ініціативи DE NE DE взялися вирішити цю проблему за участі українських художників та громадських активістів, що осмислюють минуле і сучасне міського жардінажу. До речі, до цього можете долучитися кожний, хто опублікує у соцмережах фото з хештегом #дезеленізація. Може й перекопаних газонів стане менше…
Деталі тут.
«Порцеляновий «ренесанс України»
Де: Музей сучасного мистецтва України (вул. Кирилівська, 41)
Коли: до 9 лютого
Фото: md-eksperiment.org
Художній розпис порцеляни – таке собі забуте мистецтво? От і ні. У нього є нові горизонти, які й розкриває цей проект. Тут і продовження традицій петриківського живопису з елементами комп’ютерної графіки, і експериментальний дизайн-напрям, і фантазійний політ особистісного художнього бачення… Родзинка виставки – порцелянові наперстки Сергія Воронова, маленькі дива з великою історією.
Деталі тут.
«Явлення. Пам’ятки Братського монастиря»
Де: Національний художній музей України (NAMU) (вул. Грушевського, 6)
Коли: до 31 березня
Фото: day.kuiv.ua
Хай вас не вводить у оману формат – виставка ікон, у-у-у… Адже це не просто виставка – унікальне представлення українського мистецтва за допомогою сучасних технологій, поєднання наукового дослідження та інноваційного дизайну. До того ж вона заповнює білі плями в нашій історії, а саме знаходження артефактів має майже детективний сюжет, який вам, звісно, розкажуть. Ну і, нарешті, це прекрасний привід відвідати оновлений музей, який наразі гордо йменується NAMU і має сучасну айдентику від агенції Banda. Вмістити сотні років в один знак і довести, що старий – не значить нудний, згодьтеся, непросто.
Деталі тут.