Хлібосольні зимові свята позаду, попереду – день всіх закоханих… Саме час вирушити парою на культурну прогулянку містом. А як пари ще нема, то на якійсь арт-виставці цілком можливо її зустріти. І від початку бути впевненим: уподобання у вас точно збігаються! Що і де є найцікавішого, як завжди, підкаже Yabl.
«На десерт»
Де: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17)
Спогади про смаколики з святкового столу все ще гріють душу? Тоді вам сюди. Загалом, виставка, що розповідає про вишукані традиції споживання солодощів і напоїв у XVIII-XIX століттях, порадує всіх естетів. Тендітна порцеляна для чаю, кави, шоколаду, а також морозивниці, компотьєри (що воно таке?) і, нарешті, перлина експозиції – славетний севрський сервіз, декорований блакитною поливою «bleu céleste». Як же смачно все це споглядати!.. І жодних зайвих кіло.
Деталі тут
«Горизонти»
Де: галерея Triptych: Global Arts Workshop (Андріївський узвіз, 34)
Коли: 22 січня - 7 лютого
Виставка художниці Маріанни Абрамової присвячена парадоксам і протиріччям, якими наповнене наше сучасне життя. Небо і земля, мрія і реальність, свобода і неволя, минуле і майбутнє, особисте і суспільне, чужі і свої… Символічним роздільником між цими глобальними речами і виступає лінія горизонту, головний художній образ картин. А ще кличе за обрій, до нових манливих небокраїв. Все можливо, адже усвідомлений вибір навіть однієї людини здатний враз змінити візерунок буття.
Деталі тут
«Hope Sank Teeth Into The Night»
Де: Сloser art Centre (вул. Нижньоюрківська, 31)
Коли: 23 січня - 20 лютого
Перша в Україні виставка арт-групи Apparatus 22 з такою промовистою назвою дійсно варта уваги. Як і сама група, що являє собою художній колектив мрійників і футуристів, які курсують між Бухарестом і Брюсселем, змішуючи у своїх інсталяціях і перфомансах реальність і паралельний світ поза межами нескінченності. Цей проект, зокрема, трактує день як продовження ночі – думку про ніч. Головні його ідеї – опір повсякденності і клаббінг як соціальний і культурний феномен. Гарний привід потусити!
Деталі тут
«Morning Elegance»
Де: Lera Litvinova Gallery (вул. Набережно-Рибальська, 3, 9)
Коли: 24 січня - 6 лютого
Сплячі красуні. Так у двох словах можна описати виставку робіт Данила Козелецького. Адже у центрі уваги художника – оголені жінки, що мирно сплять. Чисті і відверті. Прекрасні у своїй природності. Такі, якими їх створив Бог. «У цей момент жінкою можна лише милуватися, захоплюватися, любити», – каже Данило. Щоб підкреслити ніжність і беззахисність своїх героїнь, він залишив жіноче тіло не зафарбованим, відтінивши його барвистими візерунками, що уособлюють яскраві сни і спокуси.
Деталі тут
Виставка Євгена Кріпа
Де: мистецький простір Брей-Сlub (Андріївський узвіз, 3)
Коли: 26 січня - 15 березня
Самобутній український художник, один із тих донкіхотів, що намагалися змінити світ на краще, автор триптиху, який привернув увагу до трьох видатних українців – Казимира Малевича, Олександра Архипенка та Марії Примаченко. Все це – Євген Кріп. Вже 2,5 роки, як його нема, однак його роботи, яскраві і впізнавані, продовжують жити. Кращі з них і буде представлено на виставці. У тому числі й досі невідомі – родичі митця якраз передають їх із своїх архівів до національних музеїв України.
Деталі тут
«№1»
Де: Ornament Art Space (вул. Анрі Барбюса, 53)
Ще один талановитий Євген, Зінченко, але вже фотохудожник. І його фотовиставка – це не просто захопливі кадри. Це саме життя: у моді, мистецтві і гармонії навколишнього світу. Давно знаний як професійний фотограф різних fashion-заходів, яскравих особистостей та неповторних моментів, що співпрацював з кращими дизайнерами Києва та Мілана, наразі Євген вочевидь розширює горизонти. Цікаво спостерігати.
Деталі тут
Виставка-серіал «Озброєні та небезпечні»
Де: зона креативних мануфактур IZONE (вул. Набережно-Лугова, 8)
Проект-платформа, що об’єднує групу художників та режисерів, які працюють на перетині сучасного мистецтва та експериментального кіно, присвячена темі мілітаризації суспільства та ставленню молоді до насилля і зброї. Актуально наразі, ще й як. Сцени, відзняті під час вечірок, прогулянок та випадкових ситуацій у місті, примушують добряче задуматись. Про те, яке крихке життя…і як важливо не ставати агресивним самому. Навіть коли все навколо до того спонукає.
Деталі тут
«Carbon Media Art Festival»
Де: Експоцентр України (просп. Академіка Глушкова, 1)
Цей масштабний фестиваль медіа-мистецтва проводиться щорічно, об’єднуючи новітні медіа-арт практики. І тут легко поринути у дивовижний світ, де зникає межа між мистецтвом і технологіями. У кожному з залів 13-го павільйону на ВДНГ відбуваються свої цікаві події, тож спершу варто ознайомитись з програмою фесту. Та приготуватися споживати нові враження у мега-об’ємах!
Деталі тут
«Kyiv Photo Book»
Де: Зона креативних мануфактур IZONE (вул. Набережно-Лугова, 8)
Ще один класний фест, але лише на один день, тож не пропустіть! Тим більш що подія такого формату (фестиваль фотокниг) відбувається у Києві вперше. Це просто мекка для тих, хто цікавиться художньою фотографією, сучасною та класичною, або ж мліє від гарних книг. З фото. Буде тут і ярмарок фотокниг, як наших, так і зарубіжних, і лекторій з різноманітними лекціями і презентаціями. І, звісно, арт-кафе, де можна буде трохи перепочити.
Деталі тут
«Густав Клімт. Життя і творчість в картинах»
Де: Inveria flow space (вул. Володимирська, 49А)
Коли: 14 лютого, 19:00-21:00
Семінар, присвячений творчості австрійського художника, який створив знаменитий «Поцілунок», – саме те на вечір дня святого Валентина. Окрім власне Клімта можна буде дізнатися чимало цікавого і про інших представників Віденського Сецесіона, а також загалом художників епохи модерну, у тому числі й тих, що творили у Києві – зокрема, Михайла Врубеля. Про все це розповість фахівець, мистецтвознавець і арт-коуч Олена Кашшай.
Деталі тут