Знавці в області розваг стверджують: у Києві успішно лікує від поганого настрою, емоційного вигорання, дедлайнів та цейтнотів (особливо тих, що стосуються сімейного дозвілля) одне незвичне шоу. Ім’я йому – «Ліxтаріус. Історії оживають».
Де: Carribean Club (вул. Петлюри, 4)
Коли: щонеділі о 12:00
Чому Yabl рекомендує піти:
1. Сценарій з нетривіальним сюжетом.
Хлопчик, якого всі називають Кіндером, опиняється в незвичному мультитеатрі. Там він зустрічається з дивним Старим, який за допомогою чарівного ліхтаря влаштовує йому подорож у світ, де оживають герої улюблених мультфільмів і де візуалізуються всі його таємні мрії.
Купа цікавих зустрічей з яскравими персонажами і висновки, які робить малий, розуміючи, що реальний світ або навіть світ його власних фантазій не менш захоплюючий і цікавий, ніж віртуальний. Але не думайте, що це свято дорослиx, мовляв: «Ось бач, не гаджетами єдиними…». Бо у виставі є меседж і для батьків, які теж мають зрозуміти, що в дітей теж є чому повчитись.
2. Круте музичне наповнення
Олена Коляденко, натхненниця шоу:
«Ліxтаріус» можно сміливо назвати музичною енциклопедією. Дуже крутий музичний матеріал, який виконується наживо! У виставі багато героїв з улюблених мультиків, кожен з яких співає упізнавану пісню. Мало того, що діти спостерігають за особливостями характерів персонажів, вони ще й слухають і розуміють, за допомогою яких музичних фарб передається сум, самотність, радість, сміливість, боротьба, мрія.
У виставі є один потужний момент, від якого мене просто «мурашить» - усі діти і дорослі об’єднуються, щоб помріяти. В повній тиші… Бо мріяти потрібно саме так!
До речі, авторами фінальної пісні стала відома співачка Анна Завальська (текст) і талановитий композитор Дмитро Саратський.
Анна Завальська, співачка, pr менеджер культурних проектів:
У продюсерів «Ліхтаріуса» - шоу, побудованого на діснеївських хітах - виникла дуже правильна й чудова ідея: створити яскраву фінальну пісню, яка б стала своєрідною квінтесенцією історії. Тобто, написати саме такий твір, який би органічно доповнив сюжет, підкреслив особливу атмосферу кожної вистави, і який би відповідав духу та характеру, традиційним для студії Disney.
Коли я вперше прочитала сценарій, який мені сподобався, образи з’явилися самі собою. Наприклад, оскільки я обожнюю ретрофільми, мені захотілося і в пісні підкреслити думку про те, що кіно зробило наш світ яскравішим, і що ніякі гаджети не здатні замінити справжнє мистецтво. В свою чергу Дмитро, створюючи музику, для передачі близьких сучасним підліткам драйву та стилістики, орієнтувався на саунд мультфільмів «Бридкий я», «Співай», «Міньйони», «Шрек». Вийшла напрочуд легка і динамічна пісня, головний рефрен якої – бути яскравими - одразу запам’ятовується та підхоплюється аудиторією.
3. Усі ролі виконують діти!
І це однозначно прецедент. Шоу подібного рівня, з такою кількістю професійних юних артистів в Україні ще точно не було (єдиний «дорослий» актор - Володимир Шпудейко, який зіграв роль Старого).
Павло Бондаренко, один з режисерів шоу:
«У нас супер-класні виконавці! Наші діти унікальні! Це переможці міжнародних, всеукраїнських фестивалів та конкурсів, учасники дитячого Євробачення (прим. ред. - Дарина Красновецька), фіналісти таких популярних талант-шоу, як «Голос. Діти», «X-Фактор», «Україна має талант». Їxня шалена енергетика та харизма надихають і передаються.
Ми помічаємо, з якими щасливими очима йдуть з нашого музичного ілюзіону гладачі. Діти виходять натхненними, вони починають вірити не тільки в дива, але і в себе, бо побачили перед собою реальний приклад того, що все можливо. В них народжується бажання знайти або не ігнорувати власний талант. «Ліxтаріус» дійсно їx «запалює».
Тобто, номер 4 - це мотивуючий фактор!
5. Сучасно. Модно. Драйвово
По-перше, це не звичний театр, де дітям треба сісти і більше години, майже не рухаючись, спостерігати за тим, як дорослі тьоті та дяді на сцені грають дітей або тваринок. Динамічне шоу з улюбленими піснями, справжній бенд на сцені, яскраві костюми, продумане освітлення, різноманітні ефекти. Все відбувається близько, майже поруч. Ось улюблені герої, а ось татко, який їм підспівує. Все склалося! Ба-баx! На сцену неочікувано виходить зірка найпопулярнішого молодіжного серіалу «Школа» Анна Трінчер. «Все! Тепер точно ніхто з друзів не скаже, що це була якась дитяча тусовка!» Все більш ніж епічно!
Анна Трінчер:
Шоу такого формату в Україні вперше! Це реально якість, шалені емоції та енергія. Круто!