Де: кінотеатри України
Коли: з 14 лютого
Фото: kinoafisha.ua
Актуальність теми. Небанальність фільму про дружбу та кохання додає тема нераціонального споживання як біч ХХІ сторіччя, коли майже кожен з нас купує речі без особливої на те потреби. Так, ми отримуємо на якийсь час задоволення та хвилинне щастя, як герой Девіда Фітца – Пауль, та чи щастя в матеріальному? Що і хочуть довести нам автори фільму та роблять це в кумедній та легкій кіно-формі. Друг Пауля – Тоні (Матіас Швайггьофер) називає Пауля споживчою шльондрою, та вони б’ються об заклад, що рівно 100 днів зможуть прожити без улюблених речей та гаджетів. Що з цього вийшло і чим закінчилося – дивяться у кінотеатрах з 14 лютого.
Фото: kinoafisha.ua
Чоловіча дружба. Так, вона дуже відрізняться від жіночої. Незважаючи на те, що чоловіки також конкурують між собою, щирості та правди в такій дружбі завжди більше. Що й доводять нам головні герої Тоні та Пауль. Дивитися на цих двох акторів не нудно протягом усього фільму, бо їм віриш. Чи то гарна акторська гра, чи вони насправді давні друзі (на що дуже схоже), але справилися хлопці на всі 100%. Їм віриш!
Фото: kinoafisha.ua
Коханню тут місце. Було б банально зняти фільм про дружбу та втулити туди дівчину, яка створює любовний трикутний. Ні! І тут великий плюс творцям, бо в любов у нас грають Тоні та Люсі (Міріам Штайн) без особливого втручання Пауля. Екстравагантна клептоманка дуже органічно та поступово входить у сюжет картини, створюючи додатковий інтерес та сюжетну лінію. Якщо спочатку фільм здається дуже чоловічим без сентименталізму, то під кінець дівчата (та може навіть чоловіки) зможуть проронити сльозу на фінальній сцені.
Фото: kinoafisha.ua
Грамотне кіно. «Ну і що, таких фільмів хоч греблю гати» - скажете ви. Так, але не так. Німцям, а саме режисеру – дебютанту у великому кіно, він же за сумісництвом автор сценарію, він же один з головних героїв картини (Пауль), - Флоріану Девіду Фітцу вдалося більше. Влучний гумор, через який не хотілося закривати обличчя рукою, гарна акторська гра, легкість сприйняття сюжету та логічне перетікання жанру комедії в мелодраму – головні плюси стрічки, через які не хотілося втикати до телефону або піти до початку фінальних титрів, як це буває на тупих або занудних фільмах. Можливо тому що одна людина з повною віддачою виконувала три головні задачі при створенні стрічки, - не знаю, але у Фітца це вдалося на тверду п’ятірку. Щодо недоліків, звичайно, без них не обійшлося. Затягнутість деяких сцен та хронометраж майже в 2 години – занадто для такого жанру. З більшою динамікою та в півтори години було б ідеально. Тому моя оцінка – 8/10.
Фото: kinoafisha.ua
Кожному своє. Як бонус – хлопці будуть впізнавати в героях себе, або своїх друзів в той час, як дівчата будуть насолоджуватися часто оголеними тілами головних акторів. Ще одна тема «батьків – дітей», хоч і не головна в сюжеті, але така важлива в усі часи. Чого тільки вартують сцени Пауля з його бабусею, їх смішні та зворушливі діалоги. Також цей фільм торкається теми стартапів, ідей та вічної філософської фрази «что имеем – не храним, а потерявши – плачем».