Якщо закрити очі на вічні суперечки з приводу походження Гоголя, то ми маємо дуже талановитого письменника, чиї твори дарують не аби яке підґрунтя для роздумів з приводу життя та суспільства. До Дня народження великого митця YABL підготував для вас цікаві та невідомі факти про життя та творчість Миколи Гоголя.
Микола Гоголь був дуже сором’язливим. Як тільки у компанії з’являлася незнайома людина, то Микола одразу виходив із кімнати.
Письменний дуже сильно боявся блискавки. Погана погода згубно впливала на психічний стан Миколи.
Нема відомостей про будь-які зв’язки Миколи Гоголя із жінками, тому є вірогідність того, що він помер цнотливим.
У гаманцях Миколи завжди лежали солодощі.
Сюжет «Ревізору» не був вигаданим. Микола Гоголь взяв до п’єси реальні події, що відбулися у місті Устюжне. А розповів цю історія Миколі Олександр Сергійович Пушкін.
Микола Гоголь дуже переймався через свій ніс, тому на портретах він завжди зображений у різних формах. Гоголь постійно просив художників зробити більш красивою цю частину його обличчя. Саме тому портрети письменника так несхожі один з одним.
А ось фотографуватися він не любив. Завжди ховав своє обличчя, або навмисно кривив його. Через це його рідко запрошували на світські заходи.
Є декілька версій смерті Миколи Гоголя. По одній із версій письменний заснув літургічним сном і прокинувся вже у труні. Про це свідчать слова свідків, які провели ексгумацію його останків і виявили неприродні пози скелета письменника у труні.
По іншій версії класик навмисно заморив себе голодом через відкидання їм усього плотського.
Третя версія свідчить про те, що помилкове лікування письменника трьома лікарями, які не знали про існування один одного, призвело до того, що усі вони виписували Гоголю один й той самий препарат каломель, який містить в собі ртуть. Через потрійне прийняття цих ліків, сталося передозування, яке, в свою чергу, викликало інтоксикацію організму та посприяло отруєнню ртутною отрутою.
Письменник просто обожнював пригощати усіх варениками та галушками. А одним серед його улюблених напоїв було козяче молоко, до якого він завжди додавав ром. Це він називав Гоголь-Моголем.
Одного разу на полюванні Гоголь якось ледь не застрелив Тургенєва. Це було ненавмисно. Гоголь поцілив у письменника, але кулю дістали, рану перев’язали та все закінчилося миром.