Фонд World Press Photo оголосив про результати 62-го щорічного Всесвітнього конкурсу преси та 9-го щорічного конкурсу World Press Photo Digital Storytelling на своєму щорічному шоу Awards в Амстердамі.
Перемоцем став Джон Мур. "Плачуча дівчинка на кордоні"
Ця фотографія стала найкращою фотографією року за версією World Press Photo. На ній - сцена на кордоні Мексики і США. Дівчинка з Гондурасу плаче, а поліцейський обшукує її маму. Затриманих нелегальних іммігрантів розділяли: дорослих окремо, дітей окремо. Публікація знімка викликала хвилю обурення, і влада США таку практику скасували. Автор фотографії Джон Мур, лауреат Пулітцерівської премії.
Крис Макграт. "Исчезновение Джамаля Хашогги"
На знімку австралійця Кріса Макграта співробітник консульства Саудівської Аравії в Стамбулі стримує фоторепортерів, які знімають слідчих, які прибули сюди в зв'язку зі справою журналіста і критика режиму Джамаля Хашоггі. Він пропав після того, як прийшов до консульства. Очевидно, Хашоггі був убитий агентами саудівських спецслужби. Переможець в номінації "Головні новини".
Форук Алай. "Кричачи - до свободи"
Вперше за майже 40 років жінки в Ірані змогли подивитися футбол на стадіоні. Заборона ісламської влади була знята ними на прохання ФІФА, і тільки для міжнародних матчів, тільки для спеціально відібраних уболівальниць, яких зібрали в окремому секторі. Іранка Форук Алай зробила цей знімок на матчі Кубка азіатських чемпіонів з японською командою в Тегерані. Перше місце в категорії "Спорт - історії".
Діана Маркосян. "Кубіночкі"
Діана Маркосян - американська фотожурналістка з вірменським коріннями. Народилася в Москві, дитиною емігрувала разом з матір'ю і братом в США. Знімає у багатьох країнах. Відомий її цикл про дітей Беслана. У номінації "Сучасні проблеми" World Press Photo-2019 переміг її знімок з Куби: традиційне святкування 15-річчя дівчинки, що знаменує її повноліття і готовність до шлюбу.
Сара Блезенер. "Поманив нас з дому"
Молодіжні військові табори в США і Росії і уроки "патріотичного виховання" в російських школах відвідала Сара Блезенер, до речі, яка вивчала в університеті російську мову. Вийшов своєрідний порівняльний фотоцикл. На цьому знімку: школярки з міста Дмитрова перед конкурсом пісні і парадом. Над чим вони сміються, залишилося невідомим. Перше місце в категорії "Довгострокові проекти".
Брент Стіртон. "Соколи і арабська фактор"
Соколине полювання особливо популярна в арабських країнах. Організація ЮНЕСКО внесла соколине полювання в список нематеріальної культурної спадщини людства. Фотограф Брент Стіртон зняв репортаж про те, як розводять в Монголії соколів-балобанов, занесених до "Червоної книги". Його фотографії - більше, ніж просто знімки диких птахів. Перше місце в категорії "Природа - історії".
Інго Арндт. "Дикі пуми Патагонії"
Німецький фотограф Інго Арндт знімає диких тварин. Над циклом фотографій про пум в чилійській Патагонії працювати було особливо важко: ареал проживання пум дуже великий - від пустель і прерій до лісів і засніжених гір, ці хижаки потайливі, уникають близькості людей. Полюючи, вони можуть переслідувати свою жертву протягом години або навіть довше. Третє місце в категорії "Природа - історії".
Яспер Дуст. "Знайомтеся, Боб"
Карибський фламінго отримав важкі порізи, влетівши у вікно готелю. Його виходили захисники тварин. Боб (так його назвали) звик до людей, і стало ясно, що він не виживе, якщо повернеться в дику природу. На острові Кюрасао Боб став своєрідним послом Центру реабілітації диких тварин. Репортаж про нього зробив голландський фотограф Яспер Дуст. Друге місце в категорії "Природа - історії".
Міхаель Ханке. "Ніколи не бачив його сліз"
Зденек Шафранек - капітан паралімпійської збірної Чехії з хокею з шайбою, учасник трьох Паралімпійських ігор. Він став інвалідом в результаті нещасного випадку в 2003 році. Живе зі своїми дітьми в місті Патек. Шафранек - один з героїв нової серії чеського фотографа Міхаеля Ханке, який спеціалізується на чорно-білих документальних проектах. Друге місце в категорії "Спорт - історії".
Каталіна Мартін-Чіко. "Колумбія, (пере) народження"
Ця фотографія зроблена в таборі FARC - лівоекстремістською повстанської організації Колумбії. Червоні герільєрос забороняли вагітність: мовляв, це несумісне з партизанської життям. Після того, як FARC уклав мирну угоду з урядом, в рядах колишніх терористів почався справжній бебі-бум. Про це - репортаж іспанки Каталіни Мартін-Чіко. Друге місце в номінації "Сучасні проблеми".
Джерело: www.dw.com