9 травня в усіх кінотеатрах відбулася прем’єра першого повнометражного художнього фільму про світ покемонів «Покемон. Детектив Пікачу» (режисер Роб Леттерман).
Здається у кожному новому поколінні буде своя хвиля популярності покемонів. Це і не дивно, адже їх світ настільки продуманий та різноманітний, що кожній дитині неодмінно хочеться у нього поринути та на якийсь час перетворитися на тренера цих дивних істот, ну і звичайно власники франшизи ніколи не втомляться на цьому заробляти.
Якщо у світі покемони від початку набули популярності після серії відеоігр (які почали виходити з 1996 року), то здається в Україні справжня покеманія почалася лише з виходом аніме-серіалу приблизно на початку 2000-х, а також появою надзвичайно популярної гри у «кепси» (по іншому «фішки»). Хто не знає що таке кепси, пояснюю: це такі маленькі картонні або пластикові кружечки, їх треба було кидати об тверду поверхню, в того у кого кружечок перевертався, той кидав вже два (свій і противника) і забирав кепс противника собі, якщо вдавалося перевернути обидва. (Так, у нас не було телефонів і ми розважались як могли…). Взагалі, кепси були з різними зображеннями, але саме з покемонами були супер-популярні, їх вигравали та колекціонували сотнями, тому імена та здібності покемонів можна у дворі знав кожен, навіть якщо не дивився мультсеріал (до речі, хто мультисеріал досі виходить, скоро буде 22 сезон). Друга хвиля популярності почалася вже у 2016 році з виходом гри на смартфонах «Pokemon Go». Пам’ятаєте коли всі наче скажені почали бігати по вулицях та ловити Покемонів? На щастя, це швидко закінчилося. А от чи почнеться третя хвиля після виходу фільму!? Щось мені підказує – ні. Фільм непоганий, але на успіх не приречений. Він буде цікавий тим, хто вже давно шарить у темі, проте нових прихильників навряд здобуде. Дія фільму відбувається вигаданому всесвіті, виконаному в антуражі альтернативної сучасності, де у кожної людини є свій покемон. Але це не просто домашня тваринка, а своєрідний янгол-охоронець. Покемон має сам обрати свого власника та бути разом із ним усе життя. Підліток на ім’я Тім, з неясних причин ще не має свого покемона, через що відчуває постійну дискримінацію зі сторони суспільства (тобто у всесвіті покемонів, як виявляється багато своїх стереотипів). Напрошується жарт, типу «Тобі вже тридцять, а ти досі не маєш свого покемона? А годинник тікає…». Але, все ж таки Тім не зважає на людські докори та не поспішає з вибором напарника. Та раптом трапляється біда: його батько відомий детектив Гаррі Гудман таємниче зникає після автокатастрофи.
У його квартирі Тім зустрічає прикольного Пікачу, мову якого він на диво розуміє. Разом вони починають небезпечне розслідування. Взагалі, сюжет фільму не можна назвати розумно-закрученим, тому якщо ви розраховуєте на складну «детективну» історію, то вам точно не сюди. А от насолодитись всесвітом покемонів та захоплюючою пригодою, ви зможете (але це при умові, що ви вже любите світ покемонів). Тому цікаво буде не тільки дітям від 8 до 12 років, а також «дорослим», які у 2000-х були ще дітьми, гралися у кепси, дивилися мульт та хочуть трохи поностальгувати. Всім іншим скоріше за все буде нудно, але не критично.
А ще, цікаву рекламу фільму зробив актор Райан Рейнольдс (що до речі озвучив самого Пікачу, але ми цього не почуємо), за день до прем’єри він залив у відкритий доступ відео з назвою «Покемон. Детектив Пікачу. Повний фільм», але любителі подивитись нове кіно на халяву були розчаровані, адже на відео всі півтори години детектив Пікачу просто танцює. Тому купуйте квиток та шуруйте у кіно!
Фото: kinoafisha.ua