Зараз у мережі серед кіноманів стартував доволі цікавий флешмоб. Кінолюбителі пишуть на своїх сторінках по 5 фільмів, які вони найчастіше переглядають. Кіноредактор YABL теж вирішив не залишатися осторонь та приєднався до флешмобу. Тому нижче - 5 улюблених фільмів від редактора, які хочеться передивлятись кожні півроку.
Апокаліпсис сьогодні (1979)
Кіно, що перевернуло мою свідомість та світосприйняття, яке змусило побачити війну під іншим кутом. Мартін Шин та Марлон Брандо, в’єтнамські Джунгі та запах напалму з самого ранку, війна, філософія життя та смерті, пошук Бога – все це можна побачити у фільмі. Стрічка йде три години, але ти цього не помічаєш. Під час перегляду я відчував себе учасником тих подій і мені не хотілося з них виходити.
It Follows (2014)
На перший погляд фільм жахів на тему венеричних захворювань, але насправді це не так. Якщо покопатися у фільмі, то можна зрозуміти, наскільки це складне та глибоке кіно. Поки дивишся стрічку, в тебе складається враження, наче ти потрапив у нічний кошмар і це неповторне відчуття. Подібні фільми справжня рідкість, які настільки вміло грають з атмосферою та сценарієм.
Кримінальне чтиво (1994)
Культовий фільм Квентіна Тарантіно, з якого почалося моє кохання до кінематографу. Не пам’ятаю точно, скільки разів я його передивлявся, але це число давно перевалило за 30.
Кілька новел, колоритні герої, багато перестрілок та гострі діалоги – за це ми полюбили Квентіна.
Загублена (2014)
Один з найкращих та напруженіших фільмів Девіда Фінчера. Окрім того, що це крутий детективний трилер, який тримає твою увагу на сюжеті від самого початку і до фіналу, “Загублена” також є ідеальним підручником у стосунках між чоловіками та жінками.
Механічний апельсин (1971)
Ультранасилля від Стенлі Кубріка. Звісно, книжка Ентоні Берджесса багато втратила при екранізації, але це ніяк не віднімає легендарності фільму. Чим відрізняється добро від зла іноді незрозуміло, бо будь-яка добра мета може бути досягнута жорстоким шляхом. Все хороше закінчується там, де починається обмеження волі іншої людини, навіть якщо ця людина далеко не є святою.