Аліна вміє дивувати не тільки своїм музичним стилем: за якихось 5 хвилин нашої розмови вона встигла розказати, як перед інтерв’ю до 4 ранку сиділа у відділку і доводила поліцейському, що грам марихуани в кишені її друга – не наркотики, а медична “трава” CBD. І таки довела! Чого чекати від головної бітанги України цьогоріч, про кого її новий альбом та чому вона іноді впадає в депресію? Читайте у матеріалі Yabl.
То ти не проти “трави”?
Я не проти медичної марихуани. Вона ж дуже круто заспокоює, допомагає розслабитись. Все одно це краще, ніж “водка под шашличьок”.
Як ще Alina Pash розслабляється?
Я ще та любителька рейвів. Отримую справжнє задоволення від техно-вечірок – ти входиш у цей музичний транс і наче звільняєшся внутрішньо. Я переконана, що така практика просто необхідна молоді, адже зараз так багато стресу навколо, краще його просто «виденсити», а не накопичувати. Днями була в "Closer" (найвідоміший техно-клуб Києва – прим.ред.) і так натанцювалася, що аж ноги понабрякали. Це, мабуть, перший раз після випуску альбому, коли я змогла видихнути нарешті.
До речі, про альбом. Майже рік до виходу “Пинті: Гори” та “Пинті: Місто” від тебе майже нічого не було чути. Казали вже, що Аліна Паш “згасла”.
О так, знаю. Багато хто писав в “лічку”: “Аліна, куди ти зникла? Хоч би ще 3-4 пісні випустила, як “Bitanga”! Аж до виходу цього альбому писали, уявляєш? Але мені було важливо підготувати класний матеріал. У мене та моєї команди не було бажання тупо зробити якісь бенгери (хітові треки. – прим. ред.), пісні, які будуть постійно ставити на радіо. Ми прагнули записати якісну нову українську музику, яка би надихала людей творити щось нове, на якісь дії.
Тобто, чекати від нового альбому “Бітангу” №2 не варто?
Слухай, у релізі 20 треків – кожен знайде щось своє. Я бачу по лайвах, що дуже добре людям “заходить” “Bosorkanya” – як на мене, майбутній хіт.
Але так, я усвідомлюю, що зараз «відрізала» аудиторію, яка думала, що я буду комерційну музику робити. Ну добре, для тих, хто любить «тру попсу» обіцяю, що колись запишу стьобний альбом «What you wanted», де буде «всьо, як треба» – куплет, приспів, куплет, приспів, заспів – до побачення, а продюсером усього цього буде Потап (сміється).
До речі, хто придумав назву альбому?
Я! Це ж моє прізвисько з дитинства.
Тобто, спочатку була не бітанга?
Ага, спочатку була пинтя. У мене є відео, де мені роки зо два і мене питають: «Алінка, хто ти? – Пинтааааааа» (сміється).
То хто такий Пинтя?
Пинтя Хоробрий - це наш закарпатський Робін Гуд – забирав гроші в багатих і віддавав бідним. Пинтя був за справедливість і щирість. Цей альбом – про нього і для таких, як він. Скоро вийде мій кліп на пісню «Good evening» та «Egogra» - буде 2 в 1. Дуже сподіваюсь, що і це відео знайде свого глядача.
Яка пісня твоя улюблена у новому релізі?
“Ocean” дуже люблю. Знаєш, цей трек наче уособлення моєї душі. Одна частина мене говорить: «уооооо, рейвиии, третій палець вверх», а інша – вразлива істота, яку багато чого зачіпає, яка може легко впадати в депресію. От “Ocean” якось так гарно відображає цю мою частину.
Alina Pash і депресія? У це складно повірити.
Але це правда. Просто я такий емпат, заражаюсь дуже легко емоціями, які навколо – і гарними, і не дуже. Я ніколи не була проблемним підлітком, але у мене було багато суіцидальних думок.
Нічого собі!
Ой, та я тоді настільки не розуміла себе, куди подіти свої емоції. Мене багато що зачіпало, було якесь загострене почуття справедливості. Пам’ятаю, як когось ображали за те, що він ніби-то товстий. Один раз із чуваком я побилася захищаючи свою подругу, яку «жостко чмирили». У мене були вивихнуті пальці, всі діла. І це у 11 років!
Справжній Пинтя! То як ти справляєшся зі своїми періодами туги зараз?
У мене є плейлісти – “Як загнати себе в ад серотонінової ями” і “Як себе вигнати із серотонінової ями”. Один суперпозитивний, а інший такий «убєйся», знаєш. То от в період депресії треба слухати другий, їсти американські cookies з молочком і більше обійматися.
Любов допомагає?
Однозначно.
До речі, недавно ходили плітки, що ти вийшла заміж. Це правда?
Це все Катя Осадча! Вона у «Світських хроніках» раптом запитала, як пройшло моє весілля з афрофранцузом. Я дійсно зустрічаюся з французом, але ми не одружувались. Коротше, я вирішила Катю сильно не обламувати і кажу: «да-да, весілля було». І це як почали множити різні ЗМІ! Але добре, що в кінці матеріалу вони давали посилання на мій альбом – кожен клік, кожне прослуховування для мене важливе. Ще недавно написали, що у мене роман із Женею Галічем (соліст гурту O.Torvald – прим. ред) Ну і що, що я була на фото в Інстаграм в його штанах і майці? (сміється).
М’яко кажучи, викликає якісь підозри)
Женя – супер-класний чувак. Ми, буває, говоримо один одному «я би тебе тр*хнула» і «я би тебе тр*хнув», та не робимо цього поки що.
У тебе, мабуть, найцікавіший стиль одягу серед українських виконавиць. Звідки це все?
У мене у одязі все перемішане, як і у музиці. Сьогодні можу бути леді-леді, завтра я генста, післязавтра «на спорті». Я себе тільки років зо 2, як прийняла без мейкапу. Мені потрібен був час, щоб зрозуміти, що я гарна і так. От зараз на мені лише пудри трохи від блиску, а раніше я робила собі макіяж: очки, бровки – все, «як треба».
Аліна кілька років тому
Просто у мене мама – перукар, візажист. У неї 27 тисяч підписників в інсті, уявляєш? Вже скоро буде більше, ніж в мене (сміється). Так от, вона мені завжди казала: «Алінка, підфарбуй губки, наклєй рєснічку» - то я так і робила. Але зараз моя музика не відповідає оцій ідеології «накладушок», я за «тру». Буває дивлюсь Інсту - там неприродньо витягнуті підборіддя, великі задки, губи, як у коропів – це така фігня, Господи. Мені сумно від того, як українки хочуть бути схожими до цього інстаграмного ідеалу.
Просто деякі таким чином заробляють. «Вкладаються» у зовнішність, роблять селфі, а потім фотографуються у стилі «я і мій букет зі ста троянд».
Я розумію, про що ти. Навіть я, коли було тяжко пробиватись, для себе вирішила: ну ладно, буду просто «красівой девочкой», буде у мене багатий мужчина, та й все.
То що ти робила, викладала свої сексі-фото в Інстаграм?
Ні, аж такого не було. Просто намагалась вдягатися якось дуже жіночно – каблуки і сукні. Ну така, знаєш, «улибаємся і машем». І був момент, коли до мене почав проявляти симпатію один заможний мужчина. У мене тоді якраз «накрилась» якась допотопна Nokia. Цей мужчина якось приїжджає на машині, виносить коробку, а там – iPhone і воно наче вау, але я себе якось гидко почувала. Ну не моє це, не можу я бути "тьолочкою на утриманні". Віддала той подарунок – хай йде до д*пи, я не хочу такого. Я буду заробляти своєю творчістю.
То розкажи, що чекати нам від твоєї творчості цього року?
Ми з командою хочемо зробити супер-лайв і працюємо над цим дуже потужно. Буду виступати на Atlas Weekend у липні. Хочу трохи оновити свою програму, щоб люди, які вже були на концерті, все одно сказали: «вау, ого!» Окрім кліпу, який вийде вже скоро, хочу випустити ще 6 відосів цього року. Я маю на меті заполонити ваше інфополе максимально, щоб ледь не кожного тижня у вас був привід сказати: «Ну бляха, ця Паш, ну вона канєшно, сучка, але така класна!» Хай від моєї музики люди оживають: я за справжність губ, серця і душі.
Просто зараз слухайте обидві частини альбому головної бітанги країни: