Усім відомо: для того, щоб бути здоровим, пити треба кожного дня і багато. Що ж краще всього втамовує спрагу, а що - лише шкодить вашому організму - про це Yabl розказала дієтолог Анна Гризунова. Далі їй слово.
У середньому людині вагою 60 кг треба 1,8 літра води в день. Влітку денну норму варто збільшити мінімум ще на пів літра. Та часто її збільшують за рахунок "поганих" засобів. Їх ТОП - нижче.
Квас
Справжній класичний квас, як і кефір, є продуктом подвійного бродіння (спиртового і молочнокислого), проте готують його з іншої сировини. Домашній квас можна пити, але маленькими порціями. На жаль, на ринку поширені підробки, які приготовані на основі штучних інгредієнтів без використання вищезгаданої технології. Зазвичай для виготовлення такого напою використовують цукор, ароматизатор, барвники, а для підкислення - штучну молочну кислоту. Тож, якщо ви п’єте магазинний квас - це те ж саме, що пити солодку газовану воду. Рідина у таких напоях сприймається організмом, як солодка їжа і зовсім не засвоюється зневодненими клітинами.
Пиво, вино, будь-який алкогольний коктейль
Для багатьох людей алкогольні напої (особливо пиво) є літніми фаворитами для втамування спраги. Однак, вони абсолютно! не допомагають впоратися із нею. По-перше, алкоголь підсилює виведення води нирками, таким чином організм зневоднюється ще більше (напевно, ви помічали, як після невеликого келиха вина або пива ви ходите в туалет частіше). По-друге, будь-який алкоголь містить в своєму складі цукор (не кажучи вже про коктейлі з додаванням соків) і має досить високу калорійність. Потрапляючи до організму, алкоголь сприймається як їжа і джерело енергії, а не як вода. Наслідки такого пиття - ще більше почуття спраги і ранковий «плюс» на вагах.
Фруктовий фреш або сорбети
Фрукти складаються з клітковини (корисних харчових волокон) і рідини (сік) в якій міститься фруктовий цукор. При приготуванні фрешу з фрукту вичавлюють сік, а клітковину просто викидають. Таким чином у вашій склянці опиняється лише солодка рідина із фруктозою. Сік (або заморожений сік-сорбет) сприймається організмом, наче цукерка або солодка їжа, але точно, не як рідина. У результаті, замість того, аби відновити рівень вологи у організмі, у вас значно підвищується рівень цукру в крові, викидається надміру інсуліну та підвищується кислотність.
Що ж робити, скажете ви? Пити саму воду? Ні, смачніша альтернатива існує!
Лимонад
Хочу наголосити, що йдеться не про магазинний газований напій. Навіть той, який продається у кав’ярнях не підходить, адже у ньому багато цукру. Ми говоримо про лимонад домашнього приготування на основі простої води з натуральним лимонним соком. Саме лимонна вода чудово втамовує спрагу! Як це працює? Лимонний кислий смак стимулює виділення слини і цим прибирає сухість у роті. Також така фруктова вода залужнює організм, що допомагає прискорити метаболізм, знизити ризик розвитку різних шкірних і суглобових захворювань. Та будьте обачні: людям, які страждають на гастрит та інші захворюваннями шлунково-кишкового тракту, краще лимонадом не зловживати. Вода - це ваше «все».
Чай
Недаремно у Середній Азії, Китаї та Японії чай - основний напій в будь-яку пору року. Гарячий чорний або зелений чай - чудовий напій у спеку. Він стимулює потовиділення, що, у свою чергу, знижує температуру тіла. Також в чаї містяться мікроелементи, які сприяють зменшенню температури, та активізуються вони лише, коли напій гарячий. Для додаткового охолоджуючого ефекту додайте у напій м'яту або мелісу. Ніякого цукру! Але, думаю, ви уже й так зрозуміли.
Кисломолочні напої
Такі напої містять в своєму складі органічні кислоти, які добре втамовують спрагу. Крім того, рівень лактози (молочного цукру) значно нижче в кисломолочних продуктах, ніж у молоці. Тому люди навіть з помірною непереносимістю лактози можуть вживати їх без шкоди для організму. Для вгамування спраги добре підійдуть рідкіші кисломолочні напої - тан або айран. Якщо любите класику - просто додайте води у кефір. Варто сказати, що «кисломолочка» швидко засвоюється: кефір за годину майже повністю, а молоко за цей же час - лише на третину. Тому і спрагу втамуєте, і метаболізм відрегулюєте.
Гарного здоров’я та не страждати від спраги ніколи!