Це раніше театр асоціювався з нудьгою та запахом нафталіну. Зараз стало модним ходити на спектаклі. Сучасні молоді та незалежні театри вражають, шокують, перевертають уявлення про драматургічний твір у глядача. Одним із таких став “Мізантроп”, і про причини його "крутості" зараз піде мова.
ЛЮБОВ ДО ЕКСПЕРИМЕНТІВ
Успіх театру в тому, що "мізантропи" не бояться експериментувати. Часто вони стають першими у новаторських рішеннях на тетральному ринку України. Минулої зими світ побачила вистава-комікс “Голіаф”, де актори зовсім не говорили, а діалоги були зображені у вигляді коміксних баблів окремо. Місцем демонстрації вистава була не сцена, а басейн, на воду якого виводили ці бабли. Саме “Мізантроп” одним із перших показав спектакль, що грається у повній темряві, а глядачі стають радше слухачами. “Сліпота” обіцяє всім, хто на неї приходить жорстокість та відчуття дискомфорту. Телефонами на виставі користуватися забороняють, а людям з хиткою психікою вхід суворо заборонений.
РІЗНА ДИНАМІКА ОПОВІДІ
Звісно, головними виставами "мізантропів" можна сміливо назвати “Орестею” та “Короля Убю”. Цікаво, що ці спектаклі поставлені одним режисером, але не схожі між собою. Якщо “Король” заряджає тебе своєю шаленою динамікою та енергетикою, то “Орестея” навпаки - лише повільно затягує у події та гіпнотизує. Якщо вам здається, що ви уже знаєте, чим закінчиться постановка, на вас чекає розчарування у гарному сенсі цього слова. Як-от, в “Орестеї”: коли ви звикли до дещо медитативного ритму вистави, несподівано починається сцена “туси” на Олімпі, в якій актори танцюють під клубну музику так, наче вони у "Closer". І це, варто визнати, дуже ефектно спрацьовує!
РЕАЛІСТИЧНЕ ЗОБРАЖЕННЯ ДІЙСНОСТІ
І, хоч кожен спектакль режисера Мощицького - неймовірне аудіовізуальне задоволення, та головне не це. Ключове тут - історія. “Мізантроп” є дуже сконцентрованим на зображенні нашого сьогоднення через демонстрацію людських пороків. “Орестея”, “Голіаф”, “Король Убю” - ці постановки різними способами показують, якими ми можемо стати, отримавши хоч мінімальну владу - жорстокими та нищівними. Звісно, інколи на це дивитись неприємно, адже починаєш впізнавати себе самого... Глядачі бувають частенько обуреними виставами “Мізантропу”: не завжди хочеться дивитись правді прямо у вічі.
ЛЮДИ
“Мізантроп” - це той випадок, коли по-справжньому важливе не місце, а те, хто в цьомі місці. Річ у тім, що творчий коллектив театру не має якогось одного приміщення. Різні вистави граються в різних місцях, незмінними лише залишаються актори та керівники-засновники - режисер Ілля Мощицький та композитор Дмитро Саратський.
ВИСТУП НА ГОЛОВНОМУ ТЕАТРАЛЬНОМУ ФЕСТИВАЛІ СВІТУ
У серпні "Мізантроп" їде до Единбургу - саме там проходитиме театреальний фестиваль "Fringe", що існує вже понад 70 років. Вперше український незалежний театр буде представлено на міжнародній сцені серед митців із більш, як 50 країн світу! Тому купуйте квитки до Шотландії, аби побачити "Короля Убю" ще й там;)
Одна із вистав у рамках фестивалю "Fringe"