Це дві великі різниці, як то кажуть, 1985 рік на Заході та 1985 рік в СРСР. Переконайтесь самі!
У НИХ:
Головною музичною подією 1985-го став фестиваль LiveAid, що відбувся 13 липня. Його учасники виступали одночасно на стадіоні Уемблі в Лондоні та у Філадельфії (США). Метою фесту було зібрати гроші для постраждалих від голоду в Ефіопії 1984-1985 років. У результаті на рахунок організаторів надійшло трохи більше мільйону доларів. У прямому ефірі Live Aid подивилося 1,9 млрд глядачів із 150 країн світу.
У фестивалі взяли участь Девід Боуі, Елтон Джон, U2, Dire Straits, The Who, Led Zeppelin та інші. Найбільш пам`ятним на Live Aid досі вважається виступ гурту Queen, який з точністю до деталей відтворили у фільмі «Богемська рапсодія».
Того ж року дебютний альбом випустила Уітні Х`юстон. Він сповістив про появу нового потужного голосу в американському соулі та R`n`B. Свій головний хіт, I Will Always Love You, співачка випустить за сім років.
Ще одним яскравим музичним дебютом року став реліз від німецького танцювального гурту Modern Talking. Справжні меломани зазвичай морщать носа від їхніх пісень, які, натомість, є класичними виразниками епохи диско. Чи не найбільший шмат з пирога популярності Modern Talking припав на радянські країни.
ТИМ ЧАСОМ У НАС:
Окрім закордонного диско наші батьки слухали українську естраду. Її життєдіяльність підтримували переважно вихідці з тогочасних вокально-інструментальних ансамблів: Софія Ротару, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич та інші. За два роки в Києві з`явиться свій рок-клуб, а за чотири фестиваль «Червона Рута» у Чернівцях дасть потужний поштовх для розвитку вітчизняної альтернативної музики.
У НИХ:
Головним кінохітом 1985-го стала стрічка Роберта Земекіса «Назад у майбутнє». Про подорожі у часі Дока Брауна та Марті Макфлая гіки з різних країн світу і досі згадують незлим тихим словом.
Того року на екрани також вийшла стрічка «Рембо: Перша кров 2» - продовження пригод Джона Рембо у виконанні Сільвестра Сталлоне. На відміну від оригіналу, сіквел знімався не за книгою Девіда Морелла, а за новим сценарієм (щоправда, пізніше письменник його все ж новелізував). За сюжетом головного героя звільняють від покарання після вендетти в американському містечку і відправляють на нову місію в Таїланді.
Інший популярний у той час голівудський здоровань, Арнольд Шварцнеггер, у 1985-му зіграв головну роль у стрічці «Командо». Полковник у відставці повинен помститися давньому ворогу за вбитих побратимів, а заразом врятувати власну доньку. Фільм є перлиною кінотрешу, бо корчить із себе бойовик, але на практиці виявляється недолугою комедією. При цьому він став доволі популярним у СРСР завдяки сервісам відеопрокату і піратському перекладу.
ТИМ ЧАСОМ У НАС:
На радянські екрани вийшов серіал «Гостя з майбутнього» за мотивами повісті Кіра Буличева, що розповідає про космічні пригоди піонерки Аліси Селезньової.
У НИХ:
Популярність наукової фантастики в 1985-му не могла не вплинути на модні тренди. Одяг набув футуристичних ознак і дивних візерунків. Разом із тим, жіночий гардероб став підкреслено маскулінним: на зміну сукнями прийшли піджаки та брюки. Ця тенденція протримається не довго – вже за кілька років костюми як жінок, так і чоловіків на хвилі сексуальної революції стануть більш сміливими та навіть еротичними.
ТИМ ЧАСОМ У НАС:
Хімічна завивка, лосини, піджаки у блискітках з широкими плечима - мода в СРСР була яскравою та безжальною.