Смак - дуже суб'єктивне поняття. Одній людині щось може подобатись, у той час, як інша це нанавидітиме. Та що, коли різниця смаків виражається на міжнародному рівні? "Як це?" - запитаєте ви. Є такі фільми, які вважаються культовими в Україні та в найближчих країнах, але їх чомусь дуже не люблять в Америці ні критики, ні глядачі. Про 5 таких стрічок ми вам розповімо.
"Перл Харбор"
Фільмографія Майкла Бея - це взагалі така штука, на яку варто виділити цілу статтю: він знімає розважальне глядацьке кіно, в якому одночасно і багато крутих, і багато досить "тупих" речей. Одним з найбільш яскравих прикладів є фільм "Перл Харбор". Всі хотіли побачити тяжку, трагічну та драматичну історію про напад японців на Перл Харбор під час Другої світової війни, а замість цього нам дали не дуже впевнений любовний трикутник на фоні цих подій з погано граючим Бен Аффлеком у головній ролі. Звісно, критики залишились невдоволеними результатом, але не "наші" глядачі. В Україні стрічка чомусь нашла відгук у серцях і ледь не стала культовою. "Перл Харбор" займає топові місця у вітчизняних кіноподбірках та вважається однією з найкращих воєних стрічок.
"Зоряні війни 1-3"
Пам'ятаєте, як ми всі дивувались у дитинстві, коли була перша частина "Зоряних війн", а потім одразу четверта, п'ята та шоста. Ми не могли зрозуміти, де ж друга та третя серія франшизи? Тоді ми не знали, що спочатку Джордж Лукас зробив історію про Люка Скайуокера, а вже потім почав створювати приквели, які стали першими частинами. Та, чому ж західний глядач так сильно ненавидить приквели? Відповідь є: через "мідіхлориани", якими намагались пояснити силу джедаїв, через Джа-Джа Бінкса, через актора, що зіграв Енакіна Скайуокера, через надто велику кількість комп'ютерної графіки та нереалістичні екшн-сцени.
А за що наш глядач любить перші три фільми? Не повірите, за теж саме! Джа-Джа Бінкс для багатьох став улюбленим героєм, графіка нам здавалась революційною, а Енекін Скайуокер завдяки талановитому дубляжу почав непогано грати. Евана Макгрегора у ролі Обі Вана ми досі не можемо забути, але приквели справді набагато гірші за оригінальні три фільми.
"Стій, або моя матуся буде стріляти"
Сільвестр Сталлоне в 90-х у вітчизняному прокаті завжди був показником успіху. Який би фільм з ним не вийшов, "наш" глядач був готовий ще задовго до перегляду ставити його в ранг шедеврів. Невідомо, чому так, але "Стій, або моя матуся буде стріляти" став показовим апогеєм цього сприйняття фільмів зі Слаєм у нас та на Заході. Якщо американці не дали ніякого шансу цій шаленій комедії про те, як мама поліцейського намагається допомогати своєму синові та нарекли стрічку неймовірно тупою, то у нас "Стій, або моя матуся буде стріляти" стала хітом відеопрокату. Касети з цим фільмом розліталися з полиць блискавично! Деякі до сих пір люблять його передивлятись. Варто сказати, що цей фільм далеко не найгірший - в ньому справді є кумедні моменти, але до взірцевої комедії йому дійсно дуже далеко.
"Останній кіногерой"
Ще один улюбленець кінопрокату Арнольд Шварценеггер. Завдяки фільмам Джеймса Камерона він став кінозіркою на довгі часи. Як і Слая, Арнольда дуже любили в нас наприкінці 90-х та на початку нульових.
"Останній кіногерой" - це комедійний бойовик, який влучно "стібеться" над стереотипами тих часів, але критики не зрозуміли цього й вирішили, що показане на екрані - правда. Все, над чим стрічка насміхалася, було сприйнято людьми, як кліше та тупість, за що її і розірвали у свої рецензіях. Натомість "наш" глядач дуже полюбив фільм та з радістю час від час передивляється. До того ж, там страшенно крутий саундтрек від ACDC.
"Водний світ"
Стрічка, що дивним чином зіпсувала кар'єру легендарному Кевіну Костнеру свого часу. Ця навіть дуже непогана антиутопічна історія з цікавим сценарієм та концепцією стала об'єктом ненависті в США. Якщо коротко, то це аква-версія "Шаленого Максу", на якого завжди було цікаво подивитись. Та на заході фільм сприйняли "холодно": від акторських здібностей Кевіна Костнера не залишили живого місця, у прокаті стрічка провалилася, а антипремія "Золота малина" навіть номінувала фільм у кількох категоріях.