Тривалий час актор, одна лише поява якого на екрані радувала глядача, боровся з депресією. Боротьба скінчилась у серпні 2014 року, коли Вільямс покинув цей світ - причиною смерті стала асфіксія. Було це самогубство чи ні - достеменно не відомо. Одне ми знаємо точно: більшість стрічок у фільмографії Робіна сміливо можна назвати шедеврами кіномистецтва. Yabl обрав ТОП-5 визначних фільмів, де можна побачити цього актора, але ж ви й самі знаєте, що насправді таких крутих стрічок у нього набагато більше.
«Розумник Вілл Гантінґ» (англ. Good Will Hunting), 1997
Драма режисера Гаса Ван Сента, за роль у якій Робін Вілямс отримав свого першого та єдиного Оскара, як кращий актор другого плану. Там він зіграв психотерапевта, який допомагає Уїллу подолати його сумніви.
Сюжет заснований на факті з життя математика Джорджа Данціга, хоча абсолютно біографічною цю стрічку не назвеш. Історія хлопця-генія на ім’я Вілл Гантінґ (Метт Деймон), який замість того, аби користуватися своїм високим інтелектом працює простим прибиральником у Массачусетському університеті. У Гантінґа було тяжке дитинство і тепер він підсвідомо звинувачує себе у всіх невдачах. Але все змінюється, коли у його житті з’являється справжній вчитель…
Робін був надзвичайно переконливим у ролі психотерапевта, за що й отримав Оскар
«Двохсотлітня людина» (англ. Bicentennial Man), 1999
Фантастична мелодрама за оповіданням Айзека Азімова «Двохсотрічна людина», написаним у 1976 році.
Розпочалася ера коли люди замість домашніх тваринок заводять собі роботів. Так відбувається і в родині Річарда Мартіна (Сем Ніл), який купує незвичний подарунок – робота NDR-114 (Робін Вільямс). Проте маленька донька Річарда починає називати його Ендрю та знаходить особливій підхід. Трохи людської любові та щось йде не так: робот, створений як побутовий прилад для виконання брудної роботи, поступово починає відчувати емоції. У нього навіть починають виникати творчі ідеї! Та чи добре це для робота?
Фільм був номінований на премію «Оскар» за «Найкращий грим», але нагороду не отримав, що трохи дивує, адже зовнішній вигляд робота Робіна у стрічці вражає.
Роботизований Робін Вільямс
«Куди приводять мрії» (англ. What Dreams May Come), 1998
Фантастична мелодрама Вінсента Ворда, поставлена за однойменною книгою Річарда Метісона. Кріс та Енні познайомились на відпочинку та одразу закохались, невдовзі вони створили щасливу родину та народили доньку та сина. Але у якийсь момент їх безтурботне життя обривається: пара втрачає дітей в автокатастрофі. Пізніше так само гине й Кріс (Робін Вільямс) та потрапляє до раю. Але на цьому фільм не закінчується, адже його дружина від самотності вчиняє самогубство. Чоловік вирішує відправитись за нею до пекла. Історія справжнього кохання, що значно більше за життя.
Фільм отримав премію «Оскар» за найкращі візуальні ефекти, проте після перегляду ви переконаєтесь наскільки це замало для такої картини.
Ще щасливі та безтурботні Кріс та Енні
Спілка мертвих поетів (англ. Dead Poets Society), 1989
Драма режисера Пітера Віра. Історія вчителя англійської мови та літератури Джона Кітінга (Робін Вільямс), який надихає своїх учнів самостійно керувати своїм життя і пробуджує у них любов до поезії та літератури. Разом вони відроджують «Спілку мертвих поетів», де кожен юнак віднаходить свій голос. Проте результат їх боротьби за право самовираження досить сумний.
Прообраз педагога, якого грає Вільямс, сценарист Том Шульман взяв зі свого справжнього вчителя, який викладав у нього в Академії. Фільм знаходиться на 224 щаблі в списку 250 найкращих фільмів за версією IMDb. Також стрічка отримала «Оскар» за кращий сценарій та безмежну любов глядачів з усього світу.
Натхненний вчитель у виконанні Робіна Вільямса
«Пробудження» (англ. Awakening), 1990
Біографічна кінодрама режисерки Пенні Маршалл. У головних ролях Робін Вільямс та Роберт де Ніро. Як можна пропустити фільм з таким дуетом?
Лікар-невролог Малкольм Сейєр (Робін Вільямс) після тривалої роботи у науковій галузі влаштовується працювати до лікарні, де пацієнти перебувають у напівкататонічному ступорі. Малкольм винаходить експериментальний препарат, який може повернути пацієнтів до нормального життя. Ніхто не вірить у дієвість цих ліків, тому Сейєр ризикує і випробовує його на одному з пацієнтів (Роберт Де Ніро). Та чи повернеться він до повноцінного життя? Треба дивитись. Фільм був номінований на Оскар у трьох основних номінаціях, проте не отримав жодної. З цього приводу також виникають питання, адже акторська гра Де Ніро та Вільямса приголомшує. В Україні у широкому прокаті показ фільму не відбувався, отже, якщо ви навіть на момент прем’єри вже встигли народитися, то про цей фільм все одно могли не чути й досі. Тому переглянути його маєте.
Доктор - Вільямс та пацієнт Де Ніро