Критики «закидали помідорами» римейк легендарного мульта : на відомому сайті Rotten Tomatoes його рейтинг 53%, що вважається поганим показником для стрічки (для порівняння – продовження «Історії іграшок», яке теж недавно вийшло у прокат, отримало 98% схвальних відгуків від критиків). Хтось називає нову стрічку «калькою» оригіналу, хтось вважає недоречним використання комп’ютерної графіки, хтось просто не може «зрадити» своїй любові до анімації 94-го року. Та, незважаючи на все це, глядачеві фільм припав до душі – квитки на нового «Короля Лева» розлітаються по всьому світу, наче гарячі пампушки, бокс-офіс повниться щодня мільйонами доларів. То чому ж оновлена історія Сімби так подобається глядачам? Про це у нашому матеріалі.
Реалістичність зображення
Якщо оригінальний «Король Лев» більше «брав» своєю історією, то новий, безумовно, змушує тебе зосереджуватись на «картинці». Над графікою фільму цілих 9 місяців працювала команда із 130 аніматорів з 30 різних країн світу. Отримане зображення справді вражає – надзвичайно реалістичні тварини, каміння, рослини. Кадри нічного цейтраферу зоряного неба змушують тебе затамувати подих, особливо, якщо дивитись стрічку в 3D чи IMAX. Та саме за цю реалістичність і лають стрічку – мовляв, дивно виглядають тварини, які розмовляють.
«Ми намагалися нахиляти голови тварин донизу, щоб глядач не дивився їм просто до рота. Водночас слідкували, аби не додати чогось неприроднього до звичної механіки руху щелеп. Тому всі рухи, які ви бачите у фільмі, повністю відповідають реальній здатності тварини задіяти їх м'язи», - таке каже про роботу над стрічкою її старший аніматор Ендрю Джонс.
Зізнаюсь, і справді, виникає дивне відчуття, коли бачиш у кадрі 200-кілограмового лева, наче із київського зоопарку, який каже: «Поглянь на зірки, Сімба. То – великі королі минулого». Та ця думка вивітрюється з голови після перших 10 хвилин стрічки. Далі тебе починає захоплювати сюжет.
Зірковий каст
Beyonce, Дональд Гловер (більш відомий як автор хіта «This is Americа»), Сет Роген, Джон Олівер, Кіген-Майкл Кі - зірковий каст вражає. Найбільшим скарбом та, водночас, найбільшою проблемою для режисера Джона Фавро стала участь у проекті Beyonce – співачка була вагітною під час створення фільму, крім того, мала купу виступів по світу. Команда «Короля Лева» була готова створити для неї індивідуальний графік озвучування – тільки би Queen B зіграла кохану Сімби Налу. Всі зусилля не минули дарма - участь улюблениці мільйонів ще більше підняла рейтинг стрічки та змусила їх піти у кіно на «Короля Лева».
І, хоч українські кіномани не можуть оцінити оригінальний дубляж, вітчизняний ажнітрохи не гірший. Інколи навіть здається, що наша версія озвучки краща від американської. Для тих, хто таки хоче зацінити голлівудську версію «Короля Лева» з 1 серпня стрічка з’явиться у прокаті мовою оригіналу.
Ностальгійна історія
Навіщо ж було робити нову частину, якщо у сценарії нічого не змінилося, скажете ви? У тому й суть. Новий «Король Лев» не намагається стати конкурентом старому. Радше, він віддає данину любові мільйонів глядачів по всьому світу до цієї класичної оповіді.
І, хоч звірі на екрані вже не схожі на мультяшних персонажів, ти так само проливаєш море сліз, доки дивишся, як зривається зі скелі Муфаса чи як маніпулятор Шрам проганяє переляканого Сімбу. Оригінальний сценарій уже був крутим. То чи варто лагодити те, що уже добре працює? Питання риторичне.