До дня народження Віри Фарміґи ми підготували для вас перелік відомих людей, про українське походження яких ви, можливо, навіть не здогадувалися!
Віра Фарміґа
Акторка, що відома за ролями у фільмах «Відступники», «Біжи не озираючись» та «Вище неба».
Віра народилася в США у сім’ї українських емігрантів і змалечку настільки звикла до рідної солов’їної, що не могла говорити англійською аж до 6 років! Батьки намагалися оточити дівчинку всім українським: українська школа, звичаї та навіть позакласні заняття (танцювала в українському ансамблі народних танців «Сизокрилі»).
Цікаво, що свого чоловіка, музиканта і колишнього учасника групи Deadsy Ренна Гоукі, акторка підкорила, пригостивши борщем. Рецепт страви вона успадкувала від бабусі.
Чак Палагнюк (Поланік)
Цього літератора ми знаємо за культовим романом “Бійцівський клуб”. Та простіше перечитати всі його книжки, ніж зрозуміти, яке насправді у нього прізвище. Паланік, Поланік чи, може, Палагнюк?
Крім цього, із прізвищем Чака пов’язана дійсно цікава історія: “Одного разу батьки повели нас на цвинтар, де поховані наші дід і бабуся. Поки ми з братом і сестрами не побачили надгробки, ми й гадки не мали, як їх звали. Ми побачили дивний збіг. Виявилося, що Поланік — це не тільки наше прізвище, а ще й імена бабусі та дідуся (Пола та Нік)”.
Поланік дуже любить своїх фанатів і намагається відповідати на кожен лист. Інколи він навіть надсилає прихильникам подарунки: пластикові руки, діадеми королев шкільних балів і маски.
Макс (Максиміліан) Левчин
Макс народився і виріс у сім’ї дуже творчих людей — письменника та художника, але це не завадило йому стати програмістом та створити відому платіжну систему PayPal. Його батьки емігрували до США перед розвалом СРСР. Перші місяці родина жила на ті гроші, які вдалося накопичити ще вдома, тому було дуже складно. Під час роботи в PayPal Макса настільки переповнювало натхнення, що часто доводилося лишатися в офісі та ночувати у спальному мішку.
Відомим та багатим Левчин став після продажу своєї розробки. PayPal купила компанія eBay в 2002 році. Так одного дня Макс отримав 34 мільйони доларів. На той момент йому було лише 27 років. У 2014 році статки Левчина оцінювали в 300 мільйонів доларів.
Богдан Гаврилишин
Богдан Гаврилишин – економіст, дипломат та філантроп, який половину життя провів у Канаді та Швейцарії. Тільки уявіть: він був радником не одного українського президента і любив Україну настільки, що повернувся сюди після життя за кордоном.
У 2010 році створив Благодійний Фонд Богдана Гаврилишина — організацію, яка сприяє вихованню і становленню людей нового покоління. На відкритті Фонду філантроп наголосив: “Треба мріяти. Перше є мрія. Після — візія. Тоді — плани і дія”.
До речі, хто ще може похвалитися тим, що на його честь назвали сорт соняшника?
Соня Делоне
Соня Делоне (Сара Еліївна Штерн) — французька художниця та дизайнерка, яка народилася в Одесі. Після смерті батьків дівчинку забрав у свою сім’ю дядько по матері. З цього і починається її творчий шлях. Соня об’їздила всю Європу, навчалася у Німеччині та Франції, відвідувала виставки, знайомилася з художниками. У дорослому віці потоваришувала з відомим поетом Гійомом Аполлінером.
Соню Делоне та її чоловіка, парижанина Робера Делоне, вважають засновниками «симультанізму» — концепції відображення мистецтва колористичними коловими формами. Художниця не раз підкреслювала, що якби не було її вражень від української культури, вона ніколи не змогла б створити такі образи. “Яскраві барви я люблю”, — писала Соня. Делоне в книзі спогадів із символічною назвою „Ми йдемо до сонця“. — Це фарби мого дитинства, фарби України».