Сьогодні маркетинг керує світом. Реклама всюди, вона навіть підлаштовується під наші вподобання. І ось ви стоїте у книгарні, придбали собі “Як стати пофігістом” і навіть не підозрюєте, що вам тонко натякнули, що її варто купити. Яким чином? Давайте розбиратися!
У кожного видавництва є маркетингова стратегія, бла-бла-бла...Їх завдання — зробити все, щоб цільова аудиторія дізналася про книгу. Бо як інакше її куплять?
1. У магазині
Найпростіший крок — розміщення на полиці у книгарні. Ми помічаємо ті видання, які знаходяться у полі зору. Вони стоять на полиці трохи вище, ніж посередині. На книги перед очима просто складно не звернути увагу, правда ж? Бестселери взагалі відкладають на окремі полиці, стенди біля входу, вітрини, які одразу привертають увагу навіть тоді, коли ви просто йдете вулицею. Їх пропустити неможливо!Також є не дуже чесні способи. Сподіваємося, що українські видавці ними не користується. Але від правди ніде дітися, розповімо вам і про них.
2. Популярні видання
Знаєте, як зробити книгу бестселером? Звісно, можна отримати від відомого автора шикарний текст, багато і довго працювати над дизайном, просувати продукт. А ще можна на обкладинці вказати, що це “Книга року за версією газети “Сто тисяч рецептів”! А що? Ніхто не перевірятиме, а люди — дуже довірливі істоти. Адже так працює психологія. Ми читаємо популярні книги, дивимося популярні фільми та серіали, бо іншим вони сподобалися. Можливо, сподобаються і нам?
3.Остання книга
Зізнавайтеся, ви часто у інтернет-магазинах бачили написи “лишилося 3 товари” тощо. У книгарнях (в інтернеті) так теж, на жаль, роблять. Але перевірити це не можна, тому вони, найімовірніше, брешуть. Інколи не дуже хороші видавництва вказують менший тираж на примірниках, ніж він є насправді. Так вони створюють щось типу штучного дефіциту, коли: “О Боже, яка прекрасна книга, їх лишилося зовсім мало, тому куплю одразу десять”.
4. В інтернеті
Хороший хід — надіслати книгу лідерам думок. Так, наприклад, видавці трилогії Сюзанни Коллінз «Голодні ігри» ще до запуску в друк надіслали копії роману журналістам, власникам і книжкових магазинів, бібліотекарям. Вони високо оцінили талант американської письменниці, і до моменту виходу першого тиражу «Голодних ігор» у книгарнях стояли черги з бажаючих отримати свій екземпляр роману. Тим більше, що розпочалася ера інфлюенсерів та блогерів. Ми прислухаємося до публічної особи, смаку якої довіряємо. Та зараз відомою може стати навіть ваша сусідка Катя, яка проводить вечори за читанням. І взагалі, сьогодні ми все купуємо в інтернеті: одяг, взуття, техніку, їжу. А книжки хіба гірші? Ось чому книжкові клуби — теж вдала ідея. Ми купуємо одне видання, а нам за знижкою пропонують друге, третє, четверте...Далі ви й самі знаєте, що відбувається — затягує так, наче справжня секта. А тоді не встигаєш озирнутися, як вся квартира заповнена книжками.
5. Книги та смаколики
Але повернімося до чогось приємного. Всі люблять смачно попоїсти. Багато хто любить почитати. Розумієте, що ми хочемо сказати? Книгарні-кав’ярні або книгарні-ресторани — це просто ідеальні місця як з естетичної точки зору, так і з маркетингової! Можна сісти з книжечкою, погортати, випити чаю, а тоді вона так сподобається, що піти без неї вже не зможеш. Як би там не було, їжа+література — це найкраще у світі комбо!