В основі стрічки - реальна історія про про пограбування пошти у містечку Городок (тоді Грудек Ягелонські) 1932 року.
За сюжетом група молодих українських патріотів з Галичини готує так званий «екс» (експропріаційний акт) – пограбування поштового відділення. Режисером фільму став Сергій Лисенко. Оператором стрічки виступив Сергій Михальчук, лауреат кінофестивалів у Берліні і Сан-Себастьяні. А художник-постановник, Влад Одуденко, відзначався роботою над кінокартинами «Поводир», «Плем'я», «Сторожова застава», «Дике поле» та «Крути 1918».
«Сценарій фільму я вперше прочитав, коли був членом журі конкурсу «Коронація слова». Він отримав другу премію, а я довгий час повертався подумки до цієї історії, аж поки не вирішив взятись за неї. Автор, Ярослав Яріш, мешкає у селі на Львівщині. Вдень він працює бухгалтером, а ввечері пише. «Екс» народився із розповідей його бабусі, яка була сучасницею тих подій. Завдяки цьому у сценарії відчувається дух довоєнної Галичини», – поділився Сергій Лисенко.
Прем'єра фільму відбудеться 23 січня 2020 року.