Квентін Тарантіно безперечно є великим режисером. Ми всі обожнюємо його фільми, передивляємося їх десятки разів та цитуємо улюблені моменти. Проте, є ще ціла низка стрічок, які ми помилково звикли приписувати до режисерських лаврів Квентіна лише тому, що він хоч якось до них причетний. Щоб у майбутньому не повторювати цієї помилки, ми склали для вас список таких робіт.
"Реальне кохання" 1993
Квентін Тарантіно також писав окремо сценарії та продавав їх великим студіям та іншим режисерам. Одним з таких сценарієв було "Реальне кохання" про криваву та пристрасну любов між бандитом Кларенсом та проституткою Алабамою. Спочатку, "Скажені пси" та "Реальне кохання" мали бути одним великим фільмом, але згодом Тарантіно розбив їх на дві окремі історії. І, якщо "Скажені пси" стали режисерським повнометражним дебютом Квентіна, то "Реальне кохання" потрапило до рук нині покійного вже брата Рідлі Скотта - Тоні Скотта. В початковій версії "Кохання" Кларенс у фіналі гинув, а Алабама потім зустрічала містера Білого із "Скаженів псів", та у Тоні Скотта цього не відбулося (на превеликий жаль!). Але фільм все одно має велику кількість "тарантінівщини", тому його так часто приписують самому Квентіну.
Тоні Скотт
"Природжені вбивці" 1994
На відміну від "Реального кохання" ця стрічка свого часу сильно розізлила Квентіна. Режисер принциповий у питанні своїх сценаріїв: йому вкрай важливо, щоб там майже нічого не змінювали. Та продюсери Warner разом з режисером Олівером Стоуном не дуже зважали на принципи Тарантіно, а тому в результаті сильно переписали початковий сценарій. І не можна сказати, чи був би фільм краще, якщо б сценарій не чіпали чи навпаки, адже "Природжені вбивці" дуже крутий в будь-якому разі. Та Квентіну зроблений продукт не сподобався. Він був настільки обурений, що змушував студію викреслити його із титрів взагалі, бо не хотів бути до цього причетним!
Олівер Стоун
"Від заходу до світанку" 1996
Грає одну з головних ролей, креативний продюсер стрічки та ще й сценарій до неї написав - ну це вже точно фільм Квентіна Тарантіно! Чи ні? Ні, цей вампірський бойовик про 2 злочинців в наповненому демонічними створіннями барі Квентін Тарантіно не знімав. "Від заходу до світанку" - стрічка не менш скаженого режисера (або навіть більш скаженого) Роберта Родрігеса. Рука сценариста Квентіна відчувається сильно: круті та захопливі діалоги, літри крові та головні герої покидьки, але режисерський стиль - це чистий Родрігес у всьому, що ви можете побачити на екрані: операторська робота, пустельні краєвиди США та Мексики, акторський склад та музика. Тільки Роберт таким чином знімає свої фільми. Тому, наступного разу, коли почуєте, що "Від заходу до світанку" - це фільм Квентіна Тарантіно, можете зробити розумний вигляд і розказати, чому це не так.
Роберта Родрігеса
"Чотири кімнати" 1995
З цим фільмом все не так однозначно, як з іншими. Так, фактично Квентін Тарантіно є одним з 4 режисерів проекту. Проте "Чотири кімнати" все одно не його стрічка. Можна сказати, що цей фільм - колективна творчість. Якщо ви згадаєте сюжет, нещасний робітник готелю Тед у виконанні Тіма Рота протягом ночі потрапляє до 4 різних номерів. В кожному з них на нього очікують якісь несподівані та інколи небезпечні пригоди з гостями. Так ось, історію в кожній кімнаті писав та знімав окремий режисер-постановник. Тому, Квентін Тарантіно хоч і є режисером цього фільму, але це не його самостійний проект, і він вже точно не входить до існуючих його 9 фільмів.
Квентін Тарантіно та Роберт Родрігес
"Хостел" 2005
На постері до цього кривавого горору було написано: "Квентін Тарантіно представляє". Для багатьох це стало оманою. Насправді це дві великі різниці. Цього разу Тарантіно виступає лише продюсером обох частин стрічки. Режисером є друг Тарантіно Елай Рот. Ви напевно його бачили у фільмі "Безславні виротки", де він зіграв роль "Жида-ведмедя". Елай дуже полюбляє знімати усілякий кривавий треш з рейтнгом 18+ та 21+, а оскільки для Квентіна дивитись таке кіно - райська насолода, то він залюбки його продюсує. Та чи став би Тарантіно знімати беззмістовний горор з літрами крові та безперервними сценами сексу? Ось це навряд.
Елай Рот
"Місто гріхів" 2005
Ця екранізація коміксів суттєво відрізняється від всіх інших представників жанру, до яких ми звикли. Тут немає веселих та яскравих супергероїв, що рятують всіх і кожного. В "місті гріхів" життя кожного з головних героїв зламано. Вони щодня боряться зі злом, та намагаються при цьому залишитися людьми посеред бруду, жорстокості та хіті. "Місто гріхів" - це робота режисера Роберта Родрігеса та Френка Міллера, який є автором оригінального коміксу. Та у початкових титрах є така фраза: "Запрошений режисер Квентін Тарантіно". Щоб ви розуміли, Квентін у цьому фільмі зняв лише одну невеличку сцену, коли герої спілкується у тачці. Момент триває від сили хвилини 3-4. Проте фанатам цього виявилося достатньо, щоб називати "Місто гріхів" ще одним фільмом Квентіна Тарантіно. І як би нам не хотілося побачити екранізацію коміксів від Квентіна, але все ж лаври за успіх "Міста" давайте залишимо Робертові.
Роберт Родрігес